Ana Sayfa > Site Yazarları

ERDOĞAN AKSU - yerelgazeteci@hotmail.com
​KEŞKE 24 OCAKLARI GÖRMEMİŞ VE YAŞAMAMIŞ OLSAYDIK…
24 Ocak 2021 - 155 okunma

KEŞKE 24 OCAKLARI GÖRMEMİŞ VE YAŞAMAMIŞ OLSAYDIK…
 
24 Ocakları görmemiş ve yaşamamış olanlar, görüp yaşayıp ta ardını arkasını bilmeyenler bu günleri asla yeterince tahlil edemez ve geleceği de göremezler. Gelip çatan günleri, durduk yerde oldu bittiye bağlarlar. O yüzden kısadan hisse hatırlatmak gerekir.
 
Yıllar yılı yurtsever aydın, değerli kayıpların yanı sıra, bu günlere de ışık tutan, sarı ampul yakan faşist askeri dikta ve gölge parlamentosu ile uygulanan ‘24 Ocak Kararları’nı da unutmamak ve unutturmamak gerekir. Çünkü şu fakir ülke için ‘24 Ocak Kararları’ resmen yarı belinden kırılma noktasıdır.
 
Keşke tüm bu 24 Ocak’ları görmemiş ve yaşamamış olsaydık…
 
“ Alınan 24 Ocak Kararları peşinden memlekette hem siyasal hem de ekonomik bir kıyım gerçekleştirilmiştir. Şu fakir ülke öylesine beter, beterin beteri iktisadi paketler görmüş ve yaşamıştır ki rejimi sallanmış ama değişmemiştir. Kabuk değiştiren siyasilerin emriyle daha vahim kemer sıkma politikaları faşizanca uygulanmıştır. Görüldüğü üzere, aslında tüm ekonomik paketler ve uygulayan siyasi irade ikiyüzlüdür. Bir yüzü sahte gülücük, gerçek yüzü rejime yönelik tehdittir. rejim düşmanlığıdır. Tüm ekonomik tedbirler rejimi yıkma doğrultusunda yazılan acı reçetenin memlekete dayatılması faşistliğidir.
 
Vahşi kapitalizmin 70’li yıllardaki bunalımının aşılması için türetilmiş ekonomik model, 24 Ocak 1980’de Türkiye’ye de dayatıldı. Modele onay verilir verilmez çok uluslu sermaye tıslayan muslukları açıverdi. 24 Ocak kararları ile dışarıdan ülkeye akıtılan sıcak para ve stokçuların stoklamaktan vazgeçmesiyle doğan bolluk, arzulanan siyasi dizayna yetmedi. 24 Ocak kararları ilk başlarda başarılı gözüktü ama halka iyice benimsetmenin ve rejime yönelik diğer dayatmaların rahat yapılabilmesi için ülkede darbe yapılması bile göze alındı. Darbeye kapı aralandı, darbe gerçekleştirildi. Ve istiflenen kararlar, 12 Eylül faşizminin çizmeleri altında ancak uygulanabildi…
 
Zar zor, yarı buçuk işleyen demokrasinin tamamıyla tırpanlandığı o darbe yıllarında siyaseten bugünlerin tohumu atıldı. Sanayi daima geri plana itilerek, tüm yatırımlar durma noktasına geriledi. Reel sektörde zamanı gelen teknolojik yenilenme ve teknoloji transferleri yapılamadı. Yaptırılmadı. Destekler ve teşvikler sıfırlandı. Hazine olanakları sadece dış pazarlarda ülke üretimi yalandan pay sahibi olsun diye seferber edildi. Büyük bir hevesle ve kışkırtma ile sözde ihracata yönlenildi. İhracatlar yalan yanlış, hile hurda, hayal gerçek alabildiğine özendirildi. Hayal ürünü mamuller ve mahsuller dünyanın dört bir yanına usulsüz vergi iadesi vurgunu için kargolandı. Rant ve faiz ön plana çıkarılarak üretim yıldan yıla dışlandı. Devlet gelir getiren akarlarını önceden ve kısa sürede yok pahasına sattı bitirdi. Gelir ortaklığı, yap işlet devret zehri o günlerde ülke gündemine girdi. Devlet imkânları çarçur edildi. Bir çivi dahi çakmayan model, 80 ortalarında tamamen hız kesti. Özellikle KİT’ler üretemeyen, zarar eden kamburlar haline getirildi. Sonuç; topluma ithalat mayası çalınmış, milletin aklına tüketim alışkanlığı atılmış bir ülke yaratıldı. Ve Cumhuriyet Tarihinin hiç önemsenmeyen 14 milyar dolarlık rekor dış ticaret açığı oluştu. Hayali ihracata ödenen 480 milyar lira vergi iadesi güncellendi. Yine yeni yandaş milyonerleri artan ama ekonomisi batan bir ülke doğdu. Ve fakir halka kesilen ödenmesi zor faturalara bel bağlandı...
 
Ezen sömüren, yakan yıkan bir dönem. Gerçi on yılda tam olmasa da akıllanılmıştı ama ülkenin ‘orta direk’ adıyla var olan toplum katmanı-tabakası da tarihe karışmıştı. Ve kısa zamanda 25 milyardan 70 milyar dolara çıkan dış borç ve 600 trilyon iç borç ile ülke ekonomisi hepten çöktü...”
 
Tüm ekonomik açmazlar bir siyasal sapma ürünüdür ve tarihin yönünün değiştirilmesi, toplumların geriye yönlendirmesi ve gericileştirilmesi gerçekliğidir. Tüm ekonomik kriz dönemleri ve paket uygulama süreçleri, yepyeni sığ ve sağ iktidarlar yaratmış ve her seferinde rejim açık kaçık tehlikeler atlatmıştır. Yani ekonomik açıdan zorunlu kılınan ve rejim değişikliğine yeşil ışık yakan bu acı reçetelerin hepsinde daima unutulan ve yutturulmaya çalışılan bir tuzak vardır. Bilimsel değerlendirmeleri işin ehline saklı kalması kaydıyla, unutulmaması gereken nokta bütün ekonomik tedbirlerin birbirinin devamı veya tamamlayıcısı olduğudur. Özellikle 24 Ocak kararlarından sonrası peş peşe eklendiğinde bu günlerin resmen hazırladığı veya bu günlerin hazırlığı olduğu açıkça görülür. O yüzden 24 Ocak kararları ve kararların peşine yapılan faşist 12 Eylül darbesi asla unutulmamalıdır…
 
Tarihle sabittir;
1946 devalüasyonu İsmet İnönü’yü iktidardan etmiştir.
1950 istikrar tedbirleri Menderes’in başını yemiştir.
1970 devalüasyonu 12 Mart muhtırası ve faşizmini getirdi.
1980 24 Ocak kararları 12 Eylül faşist darbesini yaptırdı, faşist cunta kararların mimarı Özal’ı iktidar yaptı.
1994 5 Nisan devalüasyonu ülkede koalisyon dönemlerini yeniden başlattı ve merkez sağ liberal partileri siyaset arenasından sildi.
2001 19 Şubat MGK’da Anayasa kitapçığı fırlatma krizi cumhuriyet tarihinin başlayan en büyük ekonomik krizinin habercisi oldu ve sıkışan siyaset ile biten ekonomi neticesinde bir yıl sonra yapılan genel seçimler AKP’yi tek başına iktidar yaptı.
2007 27 Nisan e-muhtırası Cumhurbaşkanı aday profili, adaylık süreci ve rejime dair kaygıları değerlendirdi ancak Erdoğan’a cumhurbaşkanlığı yolunu açtı.
2013 17-25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet skandalı sağır sultanın bile duyduğu bildiği ama iktidarca yok sayılan paralel yapı gerçeğini tescilledi. Ekonomi dibe vurmaya başladı. Siyasete ayakkabı kutuları damgasını vurdu.
2016 15 Temmuz hain kalkışma, askeri darbe girişimi dibe vuran ekonomiyi hepten çökertti ve Erdoğan’a başkanlık yolu açıldı…
 
Ekonomik önlemler veya istikrar paketleri birbirinden kopuk sahte çözümlere, birbirinin ayak izinden giden dönemsel takipçi bir çizelgeye ve kapitalist bir mantığa dayanır. Hepsi temel bilimsel kavramların çok uzağındadır ve günü kurtarmaktan başka bir maharetleri de yoktur. Sadece belirlenmiş emellere hizmet eder. Ekonomik istikrar paketleri sonu en başından belli emperyalizmin usta ellerinde şekillendirilen bir film senaryosudur aslında. Bu yüzden kararların gerekliliğinin dayatılması ve uygulanması için diktacı yönetim tarzına gereksinim vardır. Belli kesimler dışındakilerin ezim ezim ezilmesi gerçeği hep saklanır. Vatan millet duygusu yüklü konuşmalarla toplum etki altına alınır. Millet acı reçeteyi içmeye razı edilir. Yetmez ise hiç çekinilmeden faşist argümanlar devreye sokulur. Nice vaatler ile milyonlar kandırılır ve bitmeyen çilenin içine itilir. Arsız lafazanlık ve derin boşlukta milyar dolarları yine birileri götürür.
 
Kötü sona getireni götüreni apaçık belliyken, her çöküşte olduğu gibi son yıllarda palazlandırılan yeni mutlu azınlık hiç yük altına girmezken, tüm vebal yine mutsuz çoğunluğun sırtına yükleniyor. Sorumluluk asla eşit paylaştırılmıyor. Ömrü yüz yıla yaklaşan şu fakir ülkeyi önceden yönetmişlerin başına gelenlerden hiç ders alınmadan son sürat on küsur yıldır din iman şemsiyesi altında liberalizm tanrısına tapınma devam ediyor. Rakamlar ona yüze katlanmış ama ayni altın tas, ayni teras-balkon teranesi. Her sıkışıklıkta fedakârlık nutukları atmalar. Enflasyonu gizli, devalüasyonları açık ve ne idüğü belirsiz sıcak para akışıyla idare etmeler. İdare de bir yere kadar. Yetmeyince sınır içi ve dışı savaşlardan medet ummalar.
 
Sonunda iş rejime iyice dayandı. Bu kez on yıllardır beklenen ve içten içe çalışılan rejim değişikliği gerçekleşti. Ama denge bir şaşarsa ki gidiş odur yine şu garip halk çeker cefayı. Saflar sefayı kimler sürer görür ama iş işten geçmiş olur.
 
Tüm ekonomik paket uygulamaları şu fakir ülke için ne ilk ne de son olmuş. Bu geri aksak gidişle ve sinyal veren ekonomiyle ne de son olacaktır. Bugün doların ve euronun pik yapması, raici geçmiş olması da bir anlamda yeni gizli ekonomik pakettir. Yakın tarihte kronolojik yaşananlar, bu ekonomik krizin hemen peşinden başkanlık ambalajı içinde başka bir rejim değişikliğine gideceği de açıktır. Yani yaşananlar, dibe dayanmış bu siyasal sistemin geleceğini, sonu gelmese bile yerli yabancı işbirlikçiler eliyle sonunun getirilmeye çalışılacağını apaçık gösteriyor.
 
Budur işte 24 Ocakları görmüş ve yaşamışların, görmemiş ve yaşamamışlara veya görmüş ve yaşamış oldukları halde inkar edenlere hayırla hatırlatabilecekleri…
 
Keşke tüm bu 24 Ocak’ları görmemiş ve yaşamamış olsaydık. Belki bir nebze de olsa mutlu olabilirdik…
 

Bu Yazıyı Paylaşın:


Yorumlar (0):

Yorum Ekle


Adınız Soyadınız*

E-posta Adresiniz*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)

Yorumunuz*(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 


ERDOĞAN AKSU Diğer Yazıları

06 Mart 2021 - ŞALTER, ŞARTER, ŞARTEL …
05 Mart 2021 - ​CANDARA-CENDERE...
05 Mart 2021 - ​BİZ KİMİZ BELLİ...
04 Mart 2021 - KORONAVİRÜS CEPHESİNDE DEĞİŞEN BİR...
03 Mart 2021 - KOVİTİ VİRÜS EKONOMİSİ!
03 Mart 2021 - MİTOMANYA MİTLERİ VE HİTLERİ...
02 Mart 2021 - LATİFE, LEYDİ LETAFET...
02 Mart 2021 - DEVRİM, DEVRİMCİ İNİSİYATİF…
28 Şubat 2021 - REİS PAŞA...
28 Şubat 2021 - FİKRİYE, FİRAKLI HİKAYE...
27 Şubat 2021 - KORONA-V/ONDOKUZ...
27 Şubat 2021 - ​KORDONBOYU KOVİTİ...
26 Şubat 2021 - KUYRUKLU YILDIZ MİSALİ...
25 Şubat 2021 - YASAK BÖLGELER ÇEMBERİ...
24 Şubat 2021 - ​EKMEK DAVASININ ÇAPI GENİŞLETİLİYOR…
23 Şubat 2021 - DOĞA KULÜBÜ VE DOĞANIN ÖLÜMÜ...
23 Şubat 2021 - YERELDEN GENELE YENİLENİŞ VAKTİ…
22 Şubat 2021 - TEKDÜZE HAYAT SORGUSU..
21 Şubat 2021 - PATATES SARISI CİNLİK
20 Şubat 2021 - PATATES KAFA UYDULAR...
19 Şubat 2021 - FES BAŞA, SERPUŞ PUŞA...
18 Şubat 2021 - KOVİTİ VİRÜS KAZANI...
17 Şubat 2021 - KARAKURBAĞA AVCILIĞI VE ŞEDDE...
16 Şubat 2021 - MİMODRAM, KARAKARGA YAKALAYICISI…
15 Şubat 2021 - ‘SUÇ VE CEZA’LANDIRICI...
14 Şubat 2021 - DİJİTAL ÇAĞDA YAZMAK...
13 Şubat 2021 - SOSYAL MEDYA VE POLİTİKA...
12 Şubat 2021 - DİJİTAL ÇÖPLÜK SİYASETİ...
11 Şubat 2021 - REKLAM TIME, 'AY ÜSSÜ YILDIZ'...
10 Şubat 2021 - PİKORUA
10 Şubat 2021 - BİR KIVILCIM YETER
09 Şubat 2021 - TUTANAK TUTUNAK ARASI HAYAT...
08 Şubat 2021 - ​POLİTİK KURNAZLIK PAZARI
08 Şubat 2021 - ​FİLHAKİKA İSTİKLAL…
07 Şubat 2021 - PANDEMİK HESAP DÖNEMİ
06 Şubat 2021 - SOCİALİZM-YÜZYIL SAVAŞLARI...
06 Şubat 2021 - ​DEVRİMCİ TERÖRİST...
05 Şubat 2021 - ​ZEKA İLE ALAY
05 Şubat 2021 - ​MANTIK HATASI
04 Şubat 2021 - ​SİTEMKÂR MEVSİMİ
04 Şubat 2021 - SİSTEMKAR REJİMİ…
03 Şubat 2021 - PLANTASYON, TANSİYON...
03 Şubat 2021 - PARSELASYON DÜNYASI
02 Şubat 2021 - KARNE, KUPON, TİKET, ETİKET FASLI...
01 Şubat 2021 - VİRÜS FAN KULÜP...
31 Ocak 2021 - ​VİRÜS ROMANSI...
30 Ocak 2021 - VİRÜS FORMATI...
29 Ocak 2021 - ​MİLLİ TARİH KURGUSU
28 Ocak 2021 - MUSTAFA SUPHİ, 28 KANUNİSANİ...
27 Ocak 2021 - ​ÖRFİ SÖRFİ KANUNLAR...
26 Ocak 2021 - ​YÜZ YILIN ELLİYEDİSİ...
25 Ocak 2021 - ​DİBİ DELİK FERİBOT…
25 Ocak 2021 - OCAK GAZETECİLERİ...
24 Ocak 2021 - 24 OCAKLAR...
23 Ocak 2021 - ​BUHRAN VE SAVAŞ YILLARI
23 Ocak 2021 - BÜYÜK BUHRAN TÜRKİYE’Sİ…
22 Ocak 2021 - ​MİNYATÜR MİLLİYETÇİLİK GÜNLERİ
22 Ocak 2021 - ​KÜLTÜR SAVAŞLARI, KAR DÜNYASI…
22 Ocak 2021 - İSTANBUL'UN HALK EKMEK DAVASI...
22 Ocak 2021 - İSTANBUL'UN HALK EKMEK DAVASI...
21 Ocak 2021 - BRAİLA; İBRAHİM PAŞANIN ŞEHRİ…
21 Ocak 2021 - KABİLELER ARİSTOKRASİSİNDEN DEMOKRASİYE…
20 Ocak 2021 - WLADİMİR
20 Ocak 2021 - SOLUK ANILAR
19 Ocak 2021 - SAVAŞLARDA İÇ-DIŞ GEBELİK…
19 Ocak 2021 - “YURTTA SULH CİHANDA SULH” İLKESİ…
19 Ocak 2021 - AMPULE ‘AKKOR TELİ’ YERLEŞTİREN ADAM; TOM…
19 Ocak 2021 - TROȚKİ
18 Ocak 2021 - TOKLUK VE YOKLUK SAVAŞLARI…
17 Ocak 2021 - PORTAKAL ÇİÇEĞİ KOKUSU...
17 Ocak 2021 - JURNALATÖR-CÜLÜK...
16 Ocak 2021 - İNSANLIK, SAKLAMA KABINDA...
16 Ocak 2021 - KİTAP KOKUSU…
15 Ocak 2021 - YÜZYIL, CENDERE...
15 Ocak 2021 - GÜNEŞ VE KARANLIK...
14 Ocak 2021 - SÖZ VE BELGE...
14 Ocak 2021 - ​“HEBENNEKA”
13 Ocak 2021 - TEYP’TEN PROMPTER’E SİYASETTE DEVRİM…
13 Ocak 2021 - SOY, ASALET VE ADALET...
12 Ocak 2021 - KILIÇLARIN GÖLGESİNDE KİTAPLAR...
12 Ocak 2021 - "YİĞİT MUHTAÇ OLMUŞ KURU SOĞANA…"
11 Ocak 2021 - KILIÇLARIN GÖLGESİNDE SİSTEM...
10 Ocak 2021 - KILIÇLARIN GÖLGESİNDE KİTAPSIZLIK…
10 Ocak 2021 - ​EŞEK ARISI SİYASETİ VE KOVİTİ…
09 Ocak 2021 - SANAT, SPOR VE SİYASETTE DEĞİŞİM YILLARI…
08 Ocak 2021 - KUSURA KALMAYIN...
08 Ocak 2021 - ​YAZ GAZETECİ, YAZ YILLARI…
07 Ocak 2021 - HEMŞERİM, YOLCULUK GÜNEŞE…
07 Ocak 2021 - GÖLGELERİN EFENDİSİYLE SİYASET...
06 Ocak 2021 - YENİ YIL, YİNE YAZGI EDEBİYATI…
06 Ocak 2021 - AYDIN ZAAFI VE YANLIŞ SEÇİM…
05 Ocak 2021 - ZATIALİLERİNE SUNU…
05 Ocak 2021 - AH, MAH, MAHLÛK VE MAHLÛKAT…
04 Ocak 2021 - KRAL ÖLDÜ, ADAMIN KRALI KALMADI YILLARI…
04 Ocak 2021 - BİR MEMLEKET İSTİYORUM, KOVİTİ İLE EKONOMİSİ BATMAYAN…
03 Ocak 2021 - MÜLKSÜZ MÜLTECİLER SENESİ…
03 Ocak 2021 - AKIL VAZİYET TUTUŞMASI YILLARI
02 Ocak 2021 - MODERN DEMOKRASİ VE DEMOKRATİKLEŞME YILI...
01 Ocak 2021 - BU YILBAŞI, HANGİ YIL SONU, HANGİ YENİYIL?
31 Aralık 2020 - MAİYET, MARİFET, SEFALET YILI...
30 Aralık 2020 - ​ESKİDEN YENİYE HAYATIN AKIŞI
29 Aralık 2020 - ​POLİTİKA, SİNİR OTU VE ÇİÇEK TOZLARI…
28 Aralık 2020 - SUÇLU POLİTİKA POLENLERİ…
27 Aralık 2020 - ​AYDINLANMA DESTEKLİ GERİCİLEŞME…
27 Aralık 2020 - YENİ YIL; ‘İNCE HESAP YILI’…
27 Aralık 2020 - ​MODERN İMPARATORLUKLARA ŞOK…
26 Aralık 2020 - ASİTANE'DE KOVİTİ GÜNLERİ...
26 Aralık 2020 - ​EVRİMSEL TARİH VE İNSANLIK…
25 Aralık 2020 - TOTALİTER TELEVİZYON REJİMİ BULAŞISI…
25 Aralık 2020 - SPARTAKÜS...
24 Aralık 2020 - DOĞU BATI TÜRBÜLANSI...
24 Aralık 2020 - OYLUMLU İSPİYONCULUK MESLEĞİ...
23 Aralık 2020 - RUTİNE BAĞLANMAK BAĞIMLILIĞI…
23 Aralık 2020 - MODERN SİYASET, DEMOKRASİ ÇIKMAZI...
22 Aralık 2020 - RASTGELE RASYONALİTE...
22 Aralık 2020 - MALUMDAN İKİ YIL EVVEL...
21 Aralık 2020 - AHALİYE REİSİCUMHUR...
21 Aralık 2020 - YAMAN ÇELİŞKİLER YUMAĞI...
20 Aralık 2020 - ÇATIŞMA SİYASETİ...
20 Aralık 2020 - SÖZ VE BELGE...
19 Aralık 2020 - ​BOZOK BOZGUNU 78...
18 Aralık 2020 - ​ ECEL ÖNCELEMEK...
17 Aralık 2020 - ​PEDERŞAHİ TOKLUK, PEDERSENVARİ AÇLIK?
16 Aralık 2020 - ​KOVİT İLLETİ VE SINAV...
15 Aralık 2020 - ​KOVİTİ GÜNLER VE GÖÇERTME...
15 Aralık 2020 - KOVİTİ GÜNLERİNDE AŞI...
19 Ocak 2018 - ​SUS SCROFA DOMESTİCA-TONGUZ…
17 Ocak 2018 - SANAL-SOSYAL ÂLEM SİYASETİ…
15 Ocak 2018 - ​SÖZDE SİYASETİN SONU…
11 Ocak 2018 - ​MEMLEKET SOLU…
10 Ocak 2018 - ​SÜRECE SEYİRCİ OLMAK ÜZERİNE…
09 Ocak 2018 - ​YENİLMEDİK, YANILDIK…
02 Ocak 2018 - ​TEŞEKKÜRLER YÜZDE ELLİ SEKİZ, MUTLU YILLAR KIRKLAR…
30 Aralık 2017 - EKİM DİKİM YILI, GÜLE GÜLE…
11 Aralık 2017 - ​DIŞA DÖNÜK GÜVEN VE İÇE DÖNÜK ÖZGÜVEN…
08 Aralık 2017 - ​MEMLEKETTE SİYASET ZOR ZANAAT…
05 Aralık 2017 - ​KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM; BİRLİKTE KAZANACAĞIZ…
30 Kasım 2017 - ​SİYASET “İDE İLE OLUR, Bİ DENE İLE OLMADI Bİ DAHA DENE İLE” OLMAZ.
27 Kasım 2017 - ​SON METRO
22 Kasım 2017 - ​İÇİNDEN GÜNEŞ IŞIĞI GEÇEN EYLEMLERE YOLDAŞ OLACAĞIZ…
21 Kasım 2017 - ​ADAYLIĞIMIZA DESTEK BÜYÜYOR…
17 Kasım 2017 - BAŞKA YAZI…
14 Kasım 2017 - YER YARILMAZ GÖK ÇATLAMAZ İSE ADAYIZ…
13 Kasım 2017 - ​ANGLOSAKSON HEGEMONYA
09 Kasım 2017 - ​“MUSTAFA KEMAL” YÜKSELEN DEĞER…
06 Kasım 2017 - ​SİYASETİN ALFABESİNİ BİLENLER…
03 Kasım 2017 - HEP AYNİ Mİ OLACAK? HAYIR…
01 Kasım 2017 - ​YARATICI BELLEĞİ ENGELLEMEK…
31 Ekim 2017 - ADAYLAŞMA VE RESTLEŞME…
30 Ekim 2017 - ​ÖZGÜR DÜŞÜNCE ÖZGÜN TAVIR
28 Ekim 2017 - “EFENDİLER YARIN CUMHURİYETİ İLAN EDECEĞİZ…”
25 Ekim 2017 - ​SİYASETTE UZLAŞI…
25 Ekim 2017 - HİN VE CİN POLİTİKACILAR CENNETİ…
24 Ekim 2017 - DELEGELEŞME VE SİYASET…
23 Ekim 2017 - DESTEK…
21 Ekim 2017 - ​YÖNTEM SEÇİMİ VE ÇIKIŞ…
20 Ekim 2017 - ​MAKAM
19 Ekim 2017 - “KADINLARIMIZ”…
18 Ekim 2017 - ​SANAT VE SİYASET
15 Ekim 2017 - ADAYIM VE DELEGEYE GÜVENİYORUM…
13 Ekim 2017 - ​EVET, İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYIM…
28 Eylül 2017 - MÜCADELEYE DEVAM
27 Eylül 2017 - PARANTEZ İÇİ
22 Eylül 2017 - KAÇMAK…
21 Eylül 2017 - MAAŞ VE NAAŞ EĞİTİMİ
18 Eylül 2017 - EĞİTİM SİSTEMSİZLİĞİ…
15 Eylül 2017 - SİYASETTE RUHSAL KARGAŞA KÖRLÜĞÜ...
15 Eylül 2017 - FINDIKTA BİR NEVİ CEZALANDIRMA…
13 Eylül 2017 - KÖR IŞIK SİYASETİ
09 Eylül 2017 - KÖR KAPI SİYASETİ KAPI KULLARI…
06 Eylül 2017 - FINDIK EMPERYALİZMİ
05 Eylül 2017 - ESKİ TAS ESKİ HAM…
07 Ağustos 2017 - KOÇ DAYI
01 Ağustos 2017 - KIYMETLİ ŞEYLERİN TARİHİ…
30 Temmuz 2017 - HUZUR ALMAYA GELDİK
29 Temmuz 2017 - ‘BERABER YÜRÜDÜK BİZ BU YAĞMURLARDA!’ ENERJİ…
20 Temmuz 2017 - EKOLOJİK DENGE, İKLİM DEĞİŞİMİ VE FELAKET
19 Temmuz 2017 - YAĞMUR BULUTU, PUSLU HAVA…
17 Temmuz 2017 - MİNYATÜR DENGE…
15 Temmuz 2017 - TEMMUZ BAYRAMI
05 Temmuz 2017 - GÜÇ GÖSTERİSİ ADALETİ
04 Temmuz 2017 - YAPAY DÜNYA ADALETİ...
03 Temmuz 2017 - ÖZGÜRLÜK VE MAVİ ORMAN YANGINLARI…
02 Temmuz 2017 - ADALETSİZ TEMMUZ
30 Haziran 2017 - BEYEFENDİNİN GAZELİ…
29 Haziran 2017 - KÖRLÜK DE KESMEZ ADALET TOMURCUKLANIR…
28 Haziran 2017 - KOLTUK MAKAMI, ÇAYLAR ŞİRKETTEN…
24 Haziran 2017 - ADALET BAYRAMI GECİKİNCE…
21 Haziran 2017 - “HOMO LUMPENS”…
19 Haziran 2017 - GÜNDÜZ DÜŞ GÖRENLER
18 Haziran 2017 - BEN DE BABAMLA YÜRÜRDÜM…
16 Haziran 2017 - YOL KİMİNLE YÜRÜNECEK, YOLCULUK KİMİNLE YAPILACAK
15 Haziran 2017 - KÖR KURŞUN
14 Haziran 2017 - YÜRÜMEK VE FAKRU ZARURET…
13 Haziran 2017 - SUÇLU KİM, KİMLER? İDEOLOJİLERİ NE?
09 Haziran 2017 - YENİ IRK; KÜRESEL MÜLTECİ
08 Haziran 2017 - KATAR; ASIL HEDEF BİZİZ?
03 Haziran 2017 - GEÇMİŞİN KİRİ
01 Haziran 2017 - MÜNECCİMBAŞILAR CİNLİĞİ…
30 Mayıs 2017 - EĞİTİM VE EĞİTİM
29 Mayıs 2017 - HAYAT TARZI
27 Mayıs 2017 - ÖYKÜ DAĞI
26 Mayıs 2017 - KOYU DİNDARLIK VE RAMAZAN
25 Mayıs 2017 - TABELA SİYASETİ
23 Mayıs 2017 - GENETİK İNKÂRCILIK
22 Mayıs 2017 - SİCİL; ‘MAZALLAHU TEALA’…
18 Mayıs 2017 - ANTİEMPERYALİST RUH; “19 MAYIS”…
17 Mayıs 2017 - DİRİLİŞ, KURULUŞ VE İRKİLİŞ…
10 Mayıs 2017 - TARİHSEL KLİŞE VE KLİNİK VAKALAR…
08 Mayıs 2017 - KÖR KUYU SİYASETİ
05 Mayıs 2017 - BABAM, DENİZ VE BEN…
04 Mayıs 2017 - KOMPLEKS KOMPARTIMANI
03 Mayıs 2017 - “TÜRKE TÜRKTEN BAŞKA…”
02 Mayıs 2017 - EDEP KALMAMIŞLIK VE BİR MAYIS
27 Nisan 2017 - DURUŞ KAYBI, GÜLMEK AYIBI…
24 Nisan 2017 - TUHAF DOSTLUKLAR
23 Nisan 2017 - "BUGÜN 23 NİSAN, TASA DOLUYOR İNSAN”…
21 Nisan 2017 - ANALİZ, KATALİZ, KATALİZATÖR…
20 Nisan 2017 - HERŞEYİ SATMAK MEVSİMİ
19 Nisan 2017 - SAĞLIKSIZ SAĞDUYU
18 Nisan 2017 - BU KİTAP OKUNMAZ
17 Nisan 2017 - ARTIK İKİ TÜRKİYE VAR…
14 Nisan 2017 - …YETMEZ AMA HAYIR…
14 Nisan 2017 - HAYIR, DA HAYIR…
12 Nisan 2017 - HAYIRLI DÜŞÜŞ…
11 Nisan 2017 - HAYIRLA ANILMAK, TARİHİ YANILSAMA VE DEVLETİN BEKASI…
10 Nisan 2017 - KORKAKLIK, CESARET, BUDALALIK VE TARİH…
07 Nisan 2017 - HARESE…
07 Nisan 2017 - ŞIMARIK GÜÇ
05 Nisan 2017 - ÖNKESTİRİM VE KESİCİLİK
04 Nisan 2017 - ÖNYARGILAR DA HAYIRLISIYLA DEĞİŞİR…
03 Nisan 2017 - SAĞDUYU, SOLUN ARGÜMANLARINA KANABİLİR…
01 Nisan 2017 - AĞIR CEZA REİSLİĞİ
31 Mart 2017 - ÖZE DÖNÜŞ
28 Mart 2017 - TARİH TEKERRÜRDEN İBARETTİR
25 Mart 2017 - İÇMEK…
24 Mart 2017 - YOL YORDAM UNUTULDU…
23 Mart 2017 - SOLAK SAĞLAK KAPIŞMASI…
21 Mart 2017 - BAMTELİ ÖĞÜTLERİ
18 Mart 2017 - ÇANAKKALE 18 MART…
17 Mart 2017 - DOLUNAY KARASI
16 Mart 2017 - İKRA, İKRA, İKRA…
15 Mart 2017 - ROTTERDAM BELEDİYE BAŞKANI
14 Mart 2017 - BATI VE BATILLIK
13 Mart 2017 - DİPLOMASİ SANATI…
11 Mart 2017 - HASRET
10 Mart 2017 - DİNBAZ VE DİLBAZ…
09 Mart 2017 - IŞIK ŞEHRİ KİTABI
08 Mart 2017 - DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN…
07 Mart 2017 - ÖZLÜ, SÖZLÜ GELENEK
06 Mart 2017 - MEŞRULAŞTIRMA, MEŞRUİYET, MEŞRUTİYET…
03 Mart 2017 - KİREMİT KIRMIZI VE KIZ KULESİ…
01 Mart 2017 - REFERANDUM HÜZNÜ…
01 Mart 2017 - SESSİZLİK
25 Şubat 2017 - ŞİİRE YATMAK, ŞAİR UYANMAK…
24 Şubat 2017 - REFERANDUM ANILARI…
23 Şubat 2017 - YİNE YABANCI KONTENJANLAR
22 Şubat 2017 - FINDIK TANESİ KADAR UMUT…
21 Şubat 2017 - KIRILMA NOKTASI
18 Şubat 2017 - TÜRBAN CUMHURİYETİ…
17 Şubat 2017 - BIÇAK KEMİĞE DAYANDI
16 Şubat 2017 - KENT YANGINI DÖNÜŞÜMLER…
15 Şubat 2017 - KÖŞE VE KÖŞE DÖNME SEVİCİLİĞİ
13 Şubat 2017 - FELSEFE YAPMAK…
12 Şubat 2017 - İŞBİRLİKÇİ İÇGÜÇLER VE DIŞ MİHRAK…
11 Şubat 2017 - MEMLEKET HAYRA DURDU…
10 Şubat 2017 - COĞRAFYADA ILIMLI İSLAM PROJESİ ÇÖKTÜ
10 Şubat 2017 - DARBE KALKIŞMASI SONRASI...
09 Şubat 2017 - REFERANDUMDAN HER HALÜKARDA “HAYIR” ÇIKIYOR…
08 Şubat 2017 - İÇTE VE DIŞTA SÜRGÜN
07 Şubat 2017 - BİR ŞEHİR KÜSKÜN…
06 Şubat 2017 - TÜCCAR SİYASETİ VE FON…
05 Şubat 2017 - GLADYO-TÖRCÜ…
04 Şubat 2017 - RÖNESANS, YENİDEN DOĞUŞ…
03 Şubat 2017 - AYNILIK, AYNİLİK VE AYKIRILIK…
02 Şubat 2017 - MANDACI ASİLZADELER…
01 Şubat 2017 - TOPÇU, POPÇU VS. ÇIKIŞLARI HAYIR’A ALAMET…
30 Ocak 2017 - REFERANDUMDA AKP’LİLER DE “HAYIR” DİYECEK…
29 Ocak 2017 - PROTEST NOSTALJİ
28 Ocak 2017 - AH MEMLEKETİM…
27 Ocak 2017 - DENEME ÜZERİNE
26 Ocak 2017 - VEBAL ABANT'IN…
25 Ocak 2017 - TEORİK EZBERCİLİĞİN ÜÇ BOYUTU
24 Ocak 2017 - 24 OCAKLARI GÖRMEMİŞ VE YAŞAMAMIŞ OLANLAR BİLEMEZ…
23 Ocak 2017 - CAHİLLİK VE GAFLET…
22 Ocak 2017 - EL ELE DÜŞMANLIK TARİHİ
21 Ocak 2017 - BÖYLE OLACAĞI ÇOKTAN BELLİYDİ…
19 Ocak 2017 - TARİH, NUTKU TUTULMUŞLARIN TARİHİDİR…
18 Ocak 2017 - BİAT DEMOKRASİSİ, İTAAT TEOKRASİSİ…
16 Ocak 2017 - POLİTİKA; ÖYLE BİR KISIR DÖNGÜDÜR Kİ…
12 Ocak 2017 - SİYASETİN SİHRİ; DOLAR…
10 Ocak 2017 - REJİM TUTMAK, REJİMİ TUTMAK…
09 Ocak 2017 - SOLCU MÜSLÜMAN, MÜSLÜMAN SOLCU…
06 Ocak 2017 - TÜRK İSLAM SENTEZİ VE ÜLKÜSÜ…
03 Ocak 2017 - ŞAH MAT…
02 Ocak 2017 - PARALI GURKA DİNCİLER…
01 Ocak 2017 - SUÇLU VE SORUMLU; SÖZDE VE SAHTE AYDINLARDIR…
31 Aralık 2016 - ÇOKBİLMİŞLERİN YILI; 2017…
30 Aralık 2016 - BAŞKAN VE BAŞKANIN ADAMLARI…
26 Aralık 2016 - LEB DENMEDEN LEBLEBİ ANLAMAK; HALEP…
21 Aralık 2016 - ROMANYA’DA BİR İLK; TÜRK, MÜSLÜMAN VE KADIN BAŞBAKAN…
20 Aralık 2016 - OLİGARŞİK DÜZEN
18 Aralık 2016 - GİZLİ KOD; TERÖR…
17 Aralık 2016 - TERÖRÜN BU GÜNÜ BU DAKKA
15 Aralık 2016 - DİNİN BU GÜNÜ BU DAKKA
14 Aralık 2016 - HİT LİDER, FİT LİDER…
12 Aralık 2016 - ROMANYA’DA AŞIRI SOL EĞİLİMLİ “PSD” KAZANDI…
09 Aralık 2016 - AKILCILIK YETMEZ
07 Aralık 2016 - USTA KAZANIR…
06 Aralık 2016 - BOZDUR BOZDUR RAHATLA
04 Aralık 2016 - “ DÖRT ARALIK MADENCİLER GÜNÜ"…
02 Aralık 2016 - ÜZGÜN GÖZLÜ, NUR YÜZLÜ HAYATLAR İÇİN…
30 Kasım 2016 - EN VAZGEÇİLMEZ KURUM; POLİTİKA VE SAVAŞ…
29 Kasım 2016 - İSTANBUL’UN VE MARMARA’NIN “EN” BELEDİYE BAŞKANI…
25 Kasım 2016 - İSTANBUL'UN TEK KADIN BELEDİYE BAŞKANI…
23 Kasım 2016 - EKONOMİ BATIK, SERVETLER ERİDİ, ERİYOR…
20 Kasım 2016 - KONUŞMA SANATI VE YAZGI...
18 Kasım 2016 - ÖRGÜTLÜ GELECEK “BAŞKAN” İLE GELECEK…
15 Kasım 2016 - FUARI SOLDAN DALGALANDIRDIK…
11 Kasım 2016 - “AFFERİN SİZE ÇUCUKLAR…”
09 Kasım 2016 - ABD’YE VE DÜNYA’YA TURP GİBİ BAŞKAN; TRUMP…
07 Kasım 2016 - SİYASETİN BU GÜNÜ BU DAKKA…
04 Kasım 2016 - MEDYANIN BU GÜNÜ BU DAKKA…
03 Kasım 2016 - TARİHİN KISA ZAMANI…
01 Kasım 2016 - CUMHURİYET’E OPERASYON VE YARI BAŞKAN ERDOĞAN…
26 Ekim 2016 - BU GİDİŞLE “CUMHURİYETİ YOK EDECEĞİZ…”
22 Ekim 2016 - ÖZÜ KAYMIŞLIĞIN, GÖZÜ BOYANMIŞLIĞIN DİKALASI VE BELEDİYE DUKALIĞI…
21 Ekim 2016 - PERTEVNİYAL’İME DOKUNMAYIN…
17 Ekim 2016 - EKOL OKULLAR İLE UĞRAŞMAK…
14 Ekim 2016 - OKUL, EKOL VE PERTEV…
13 Ekim 2016 - TATLI SU DİNCİLİĞİ VE MİLİTANLAŞAN UZANTILARI…
10 Ekim 2016 - NÜKLEER ÇILGINLIK; ELLER MERSİNE BİZ TERSİNE…
06 Ekim 2016 - ENERJİ HES ÇIKMAZINDA GES DÖNEMECİNDE…
05 Ekim 2016 - ELEKTRİK ENERJİSİ SAVAŞLARI…
04 Ekim 2016 - ENERJİ VE SÖMÜRÜ…
03 Ekim 2016 - DENİZKIZI…
30 Eylül 2016 - YUVARLAK MASA EŞRAFI…
26 Eylül 2016 - Dostluğu Perçinleyen Yıllar
24 Eylül 2016 - KURGU GEZGİNLER CENNETİ; ORTADOĞU…
22 Eylül 2016 - SANAT HAYATTIR, TIPKI TARIK TAHSİN…
18 Eylül 2016 - KURGU DEVLETLER CENNETİ: ORTADOĞU…
17 Eylül 2016 - Ey Özgürlük Neredesin?
09 Eylül 2016 - 12 EYLÜL FAŞİZMİ VE KURBAN…
08 Eylül 2016 - İLELEBET CHP, ELBETTE CHP…
05 Eylül 2016 - SELAM OLSUN “MEMLEKETİ SOLDAN DALGALANDIRANLARA”…
24 Temmuz 2016 - BÜTÜN DARBELERE GÖNDERME…
20 Temmuz 2016 - BİR ÖMÜR DARBELERLE YAŞAMAK...
18 Temmuz 2016 - DARBE GİRİŞİMİ ERTESİ, İLERİ DEMOKRASİ VE DOĞA AŞKI…
16 Temmuz 2016 - YALNIZLIK KAPISI; KARA CUMA…
15 Temmuz 2016 - DİLE KOLAY, BİNLERCE CAN…
12 Temmuz 2016 - GAZETECİ YAZAR…
29 Haziran 2016 - ÇATIŞMA VE ATIŞMALAR VE CANLI BOMBALAR…
28 Haziran 2016 - HAYATA MANDAL
23 Haziran 2016 - YÜKSEK TİCARET VE YÜKSEK SİYASET BAĞLAMINDA AİDİYET…
19 Haziran 2016 - HABİTAT VE TOKİ…
17 Haziran 2016 - ÖLÜMÜN GÖLGESİ ÇILDIRMIŞ
15 Haziran 2016 - ŞAİR MERDİVENİ
13 Haziran 2016 - YARIM ELMA…
09 Haziran 2016 - AKIL TUTUŞMASI…
06 Haziran 2016 - KAÇIŞ YOK…
04 Haziran 2016 - ALMAN USULÜ HESAP; TEHCİR VEYA SOYKIRIM…
03 Haziran 2016 - HAYAT, UYKU VE ÖLÜM…
02 Haziran 2016 - YAŞLANMAK
01 Haziran 2016 - İNSANLIK DÜNYASI, DENİZİ DERYASI…
18 Mayıs 2016 - HARCAMAK, HARCANMAK VE DOKUNMAK…
12 Mayıs 2016 - “BİR AVUÇ KÖMÜR İÇİN BİR ÖMÜR…”
09 Mayıs 2016 - DOST FOTOĞRAFINDA DÜŞMAN YÜZLER…
05 Mayıs 2016 - ÖLDÜM MÜ NEDİR? MAYIS AKŞAMLARINDA…
03 Mayıs 2016 - ŞAİR, ŞİİR, ŞİAR…
28 Nisan 2016 - 1 MAYIS GAYRİMEŞRULAŞTIRILDIKÇA…
27 Nisan 2016 - İNCİ İNCİNMİŞLİĞİ VE LAİKLİK...
24 Nisan 2016 - TEHCİR, YÜZ YILLIK SOYKIRIM İDDİASI…
21 Nisan 2016 - "23 NİSAN, TASA DOLUYOR İNSAN”…
19 Nisan 2016 - KUTLU DOĞUM HAFTASI VE KANDİLLER…
18 Nisan 2016 - KO-BAY KEMENDİ
15 Nisan 2016 - KOV-BOY KEMENDİ
12 Nisan 2016 - “BİR DEVRİMİN EL KİTABI-EMPATİ”
11 Nisan 2016 - BULANIK SU KAPİTALİSTLERİ VE DİN…
06 Nisan 2016 - SON YOLCULUK…
04 Nisan 2016 - YALANCI CENNET VE MÜLTECİLİK…
30 Mart 2016 - NÜKLEER DENGE
28 Mart 2016 - ROMANTİZM ÖLDÜĞÜNDE…
24 Mart 2016 - ASİLLER İDEOLOJİSİNİN ASİLERİ…
21 Mart 2016 - LOZAN, YALAN RÜZGARI VE TALAN…
20 Mart 2016 - İSTİKLAL, İSTANBUL VE…
18 Mart 2016 - “18 MART” ÇANAKKALE…
14 Mart 2016 - ÖĞÜT, SÖĞÜT VE BOMBA…
09 Mart 2016 - SİYASAL ÇÖKÜNTÜ VE SAVAŞ…
07 Mart 2016 - ASIL ENKAZ; KUMA KADIN GÖMME…
05 Mart 2016 - ONBEŞ YILLIK ENKAZ…
01 Mart 2016 - DOKSAN YILLIK ENKAZ…
28 Şubat 2016 - DUYGULAR ŞEHRİ İSTANBUL’UN DENİZİ…
26 Şubat 2016 - BU SON ZİYARETLER OLSUN…
23 Şubat 2016 - SARAY MUHALLEBİCİSİ VE MUHALLEBİCİLERİ…
20 Şubat 2016 - IŞİD İŞİTİLDİĞİNDE EN BAŞTAKİLER BAŞTAN SAVDI VE…
18 Şubat 2016 - DEDEM KORKUT'LAR…
17 Şubat 2016 - KÜRT…
13 Şubat 2016 - TATLI SU KAPİTALİSTLERİ VE DİN…
11 Şubat 2016 - TATLI SU KAPİTALİSTLERİ VE DİN…
06 Şubat 2016 - YAĞMUR…
06 Şubat 2016 - YAĞMUR…
01 Şubat 2016 - İÇİ BENİ DIŞI KİMİ, YAKARSA YAKSIN…
22 Ocak 2016 - "KARADENİZ SOLDAN DALGALANIR… HER EYLÜLDE…"
20 Ocak 2016 - GAZETECİ İÇERİDE DIŞARIDA FARKETMEZ…
17 Ocak 2016 - BU DELEGE SİSTEMİYLE BU…
17 Ocak 2016 - 35. KURULTAY, YOLUN YARISIDIR…
15 Ocak 2016 - ALTIN BAŞAKLI MEMLEKET…
09 Ocak 2016 - MİZAH BU HAYATA GÜLÜMSEMEZ…
30 Aralık 2015 - BÜYÜMEK ZEHRİ İÇMEKTİR…
28 Aralık 2015 - ŞAİR, ÇOCUK, ŞİİR VE YILLAR…
26 Aralık 2015 - EŞEK ARISI SİYASETİ
17 Aralık 2015 - ARALIK HASATI…
15 Aralık 2015 - ÂLİM İLE ABİD…
07 Aralık 2015 - İYİ KÖTÜ BİR KONGRE DAHA…
05 Aralık 2015 - ÖZELEŞTİRİ KONGRESİ…
01 Aralık 2015 - YİNE YAKMIŞ YAR MEKTUBUN UCUNU…
29 Kasım 2015 - SİYASETİN ER MEYDANI YOK…
28 Kasım 2015 - KORKU, GAZETECİLERİ CAN’LANDIRIR VE GÜL’DÜRÜR SADECE…
25 Kasım 2015 - ŞU GARİP İLÇENİN HİN TAVIRLI POLİTİKACILARI…
24 Kasım 2015 - HEP AYNİ TEK BOYUTLULUK…
24 Kasım 2015 - ŞU FAKİR İLÇENİN CİN KONGRECİLERİ…
22 Kasım 2015 - TUNA BOYLARI-GÖÇ…
20 Kasım 2015 - YAMAN ÇELİŞKİLER SİYASETİ…
19 Kasım 2015 - BU NE DELEGELEŞMESİ, BU NE SİYASETİ?
18 Kasım 2015 - VAKA-İ HAYRİYE; KOBRA HAREKATI…
13 Kasım 2015 - KURULTAY DÜĞMESİNE BASILDI…
07 Kasım 2015 - MÜJDE, İSTİKRAR GELECEK!
03 Kasım 2015 - SOYA ÇEKİM SOLCULUK…
02 Kasım 2015 - TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE!
31 Ekim 2015 - YERELDEN GENELE O ALTIN MÜHÜR; ALTI UMDEYE…
27 Ekim 2015 - CUMHURİYET SEÇİMİ VE SEÇİM BAYRAMI…
26 Ekim 2015 - CHP İLELEBET YAŞAYACAKTIR…
21 Ekim 2015 - DALGALI MAKAMLAR...
19 Ekim 2015 - YOZLAŞMIŞ MANZARA YOZMANLARI…
12 Ekim 2015 - AY KIZILA ÇALINCA…
09 Ekim 2015 - BATAN GEMİNİN MALLARI…
06 Ekim 2015 - SEÇİM SAĞIRLIĞI; İNŞALLAH BİR BAŞKA SEFERE!
01 Ekim 2015 - GAZETECİLİK ZOR ZANAAT…
30 Eylül 2015 - BAĞIMSIZLIK VE SERMAYE
28 Eylül 2015 - SÜZGEÇ…
23 Eylül 2015 - KURBAN BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN…
21 Eylül 2015 - DENİZ GÖZLÜ KARA ZIPKALILAR…
20 Eylül 2015 - SİYASETÇİ OLMAK…
19 Eylül 2015 - VARLAR YOKLAR BARIŞI…
17 Eylül 2015 - ELEŞTİRİSEL KORSANLIK YALANLARI…
13 Eylül 2015 - 12 EYLÜL TRENİ…
12 Eylül 2015 - KELİME, DİL VE SÜT…
06 Ağustos 2015 - BEYİN GÖÇÜ…
03 Ağustos 2015 - DİFÜZYON VE SAVAŞ…
31 Temmuz 2015 - BU GÜNDEN TEZİ YOK, BARIŞ ŞART…
23 Temmuz 2015 - GÖÇ, BARIŞ VE BOMBA…
20 Temmuz 2015 - AKLA İHANET GÜNLERİ…
16 Temmuz 2015 - DELİYE HER GÜN BAYRAM…
11 Temmuz 2015 - ÖYLE ÖZGÜRLÜĞE, BÖYLE BAĞIMSIZLIK…
09 Temmuz 2015 - İNSAN HER ŞEYİN ÖLÇÜSÜDÜR…
07 Temmuz 2015 - ERKEN SEÇİM ÜÇLEMESİ…
06 Temmuz 2015 - HER ZAMAN VE RAMAZAN YİNE SAVAŞ, YİNE KAN…
04 Temmuz 2015 - TOPUNA KARŞI ÇIKIŞ ŞART.. ERKEN SEÇİM ŞART…
02 Temmuz 2015 - SİVAS 02 TEMMUZ…22 YILLIK YANGIN... MADIMAK...
01 Temmuz 2015 - SUSMAMAK VE YAZMAK ZAMANI…
28 Haziran 2015 - SİYASİ DANIŞMA, SİYASAL İÇ DANIŞMA VE SOSYAL BARIŞ…
27 Haziran 2015 - MUHASEBE YAPMAK LAZIM…
23 Haziran 2015 - HIRS HIRSIZLIK DOĞURUNCA…
20 Haziran 2015 - MAL MÜLK HIRSINDAN SIĞINMAK…
17 Haziran 2015 - RAMAZAN RESMEN KAPİTALİST OLDU, OLUYOR VEYA OLACAK…
15 Haziran 2015 - AKILLARA 15-16 HAZİRAN DÜŞER...
10 Haziran 2015 - SEÇİM KİMYA BOZDU…
08 Haziran 2015 - VE AMPUL PATLADI…
04 Haziran 2015 - KOÇ ÖFKESİ…
27 Mayıs 2015 - GÖRMEZDEN GELMEK…
20 Mayıs 2015 - GÖZDEN DÜŞMEK…
19 Mayıs 2015 - 19 MAYIS, TARİHİ IŞITAN ANTİEMPERYALİST RUH…
10 Mayıs 2015 - 12 EYLÜL FİLİMCİSİ…
09 Mayıs 2015 - SONA DAİR, SON İLE İLGİLİ…
04 Mayıs 2015 - İKİ RUH BİR BEDEN, BABAM VE BEN…
02 Mayıs 2015 - TEHCİR VEYA SOYKIRIM VEYA YÜZ YILLIK ERMENİ SORUNU…
01 Mayıs 2015 - 1 MAYIS, İŞÇİNİN EMEKÇİNİN BAYRAMI…
26 Nisan 2015 - YÜZYILLIK BİLGİSİZLİĞE SORULAR…
24 Nisan 2015 - HEYELAN, HEYECAN, YOL VE YOLCU…
22 Nisan 2015 - 21, 22 VE "23 NİSAN, NEŞE DOLUYOR İNSAN”…
21 Nisan 2015 - AB, BOLLUK ÇIKMAZI…
20 Nisan 2015 - GÜMRÜK BİRLİĞİ KOMPLEKSİ…
14 Nisan 2015 - YEKPARE DÜŞLERE UZANIR MASALSILAR…
08 Nisan 2015 - KIRIK DÖKÜK CÜMLELERLE…
04 Nisan 2015 - 5 NİSAN, TÜM İKTİSADİ PAKETLER SAATLİ BOMBADIR…
02 Nisan 2015 - "MİLLET UĞRUNDA BİR BACAĞIMI ZİYAN ETTİM, İCABEDERSE…”
01 Nisan 2015 - ÖNSEÇİM VE DEMOKRATIN KILICI…
20 Mart 2015 - SADECE ÖNSEÇİM YETMEZ, AFİŞE OLMAK…
16 Mart 2015 - 18 MART, 1OO YAŞINDA…
12 Mart 2015 - FAŞİST DARBELER TARİHİ VE EKONOMİ…
11 Mart 2015 - 12 MART MUHTIRASI VE YARINLARI AYDINLATAN İSİMLER…
07 Mart 2015 - DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ, 8 MART KUTLU OLSUN…
05 Mart 2015 - SİYASETİN ÇEKİRDEĞİ VE ATMOSFERİ VE UZLAŞI…
28 Şubat 2015 - SİYASETİN TANJANTI KOTANJANTI VE SİNÜS KOSİNÜS HESABI…
25 Şubat 2015 - SİYASETTE BİR YEL ESER DİYE DİYE BEKLEMEK HİÇ OLMAZ…
23 Şubat 2015 - “DEVRİMİ SATIN ALAMAZSINIZ, YAPAMAZSINIZ, DEVRİM OLMANIZ GEREKİR…”
18 Şubat 2015 - TEKRAR TEKRAR TEKRAR “KUMA KADIN GÖMMEK”…
15 Şubat 2015 - ÖNSEÇİM VAR, KÜRSÜLER SÜSLENECEK…
11 Şubat 2015 - KÜRSÜ SESLENMELERİ VE ÖNSEÇİM…
09 Şubat 2015 - EKONOMİ KÖR TOPAL…
07 Şubat 2015 - İLİM İLİM BİLMEK VE İNLEMEK…
05 Şubat 2015 - BANKA, KANKA…
03 Şubat 2015 - TOPLUMSAL MUHALEFET VE KOMŞU…
31 Ocak 2015 - “SOSYAL DEMOKRASİNİN İKTİDARI SOSYALİST DEVRİMİN TA KENDİSİDİR”
30 Ocak 2015 - SORUNLAR VE ÇÖZÜMLER PARTİSİ OLMAK…
28 Ocak 2015 - ÇAMURLU GERÇEKLER VE ÇAMUR ATMA YALANLARI...
22 Ocak 2015 - DÜŞMEK, DÜŞKÜNLÜK VE İLAN…
20 Ocak 2015 - SABİTE ŞARTLAMA, ŞAŞKINLIK, ŞARTLANMA ŞARKLILIĞI VE DİN…
17 Ocak 2015 - “ ANKARA’DAN ABİM GELDİ, YETİNMEDİ ESENLER’E DE GELDİ…”
14 Ocak 2015 - O USTANIN KÖY EVİ…
12 Ocak 2015 - KIRMIZIYA DOLANMAK VE KURMACA DİNE ALDANMAK…
06 Ocak 2015 - VANTUZ BALIĞI VE VANTUZLANMAK…
29 Aralık 2014 - HOŞGELDİN YENİ YIL, HOŞ GELDİN 2015…
23 Aralık 2014 - DARBECİK VERSİYONU LİDERLİK SANATI…
22 Aralık 2014 - “ ANKARA’DAN ABİM GELDİ, EVDE BİR BAYRAM HAVASI” VAR AMA…
18 Aralık 2014 - BOŞLUĞA UNUTMALAR VE HATIRLAMAMALAR EKLENİNCE…
18 Aralık 2014 - ANKARA’DAN ABİM GELDİ…
16 Aralık 2014 - SEN VARSIN ALLAH’TAN…
15 Aralık 2014 - SÖZDE KATILIMCILIĞIN SONU…
11 Aralık 2014 - EKRAN AKRAN SALTANATI…
09 Aralık 2014 - AKIL YOLCULUĞU VE AKIL BUHARLAŞMASI…
06 Aralık 2014 - KUSUR…
04 Aralık 2014 - BARIŞ VE BARIŞI DÜŞÜNMEK…
29 Kasım 2014 - DİNAMİZM, SİYASAL KURUMLAŞMA VE İDEAL YÖNETSEL YAPI…
28 Kasım 2014 - SİYASAL KURUMSALLAŞMA VE ‘DEVİMSEL DÖRDÜNCÜ KUVVET’…
26 Kasım 2014 - İDEOLOJİSİZLİK İDEOLOJİ OLMUŞ…
23 Kasım 2014 - ÖĞRETMENLERİM, 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜZ KUTLU OLSUN...
19 Kasım 2014 - İSTANBUL VE KENTSEL DÖNÜŞÜM LABORATUVARI…
18 Kasım 2014 - KÜLTÜREL AKILLILIK VE KİTAP…
14 Kasım 2014 - BOZUK DÜZENE GÖBEKTEN BAĞLILIK…
13 Kasım 2014 - DEVRİMCİLER DE ÖLÜR; DEVRİMCİ GİBİ, DENİZ GİBİ…
11 Kasım 2014 - SİHİRLİ SİNİRLENMELER VE CUMUHURUN BAŞI…
10 Kasım 2014 - EĞİTİM ÜRETİM İÇİNDİR, PEKİ ÜRETİM?
09 Kasım 2014 - ZEYTİN YIRI VE YIRCA…
08 Kasım 2014 - GÖÇ ÜÇLEMESİ, ‘BİNLERCE YILDAN SÜZÜLEN YÜZYILLIK DİRENİŞİN DEV ADAMI OLMAK’…
07 Kasım 2014 - ‘BİR YAZ MAVİSİ YOLCULUĞUDUR’ GÖÇ …
03 Kasım 2014 - GÖÇ; HAYATLAR DEĞİŞİR VE DÜZEN BOZULUR…
29 Ekim 2014 - KÖMÜRLÜKLER YIKILSA DA ‘KÖMÜRCÜ’ KALIRLAR VE KENDİLERİ GİBİLERE DAĞITILAN ‘KÖMÜR’ OLURLAR SUDAN SEBEPLERLE…
27 Ekim 2014 - KİTLE İLETİŞİMİ VE İLİNTİLER…
24 Ekim 2014 - ‘KENTSEL DÖNÜŞÜM’E DEVAM, HIZLA DEVAM, HIZ ARTIRARAK DEVAM…
22 Ekim 2014 - AYALAR, AYATLAR, HAYATLAR VE MERDİVENLER KENDİLİĞİNDEN DİLE GELİR…
20 Ekim 2014 - UNUTKANLIĞIN SIRLARIYLA AVUNMAK…
14 Ekim 2014 - AÇILAN VE SAÇILAN KISMIYLA BAKILDIĞINDA…
13 Ekim 2014 - ÇÖL FIRTINASI ŞAŞKINLIĞI…
10 Ekim 2014 - O BİLİNDİK DÜRÜSTLÜKLER…
09 Ekim 2014 - IŞİT İŞİTİLİNCE BAŞTA EN BAŞTAKİLER…
08 Ekim 2014 - BİR ÖMÜRLÜK NATIKALIK KÖRELDİ…
24 Eylül 2014 - IŞİTMEK GEREK MAZLUMUN FERYADINI…
23 Eylül 2014 - SÜNGERSİ AKIL ÇIKMAZI…
22 Eylül 2014 - KUTSAL ORTAM YETİŞKİNLERİNİN YETKİNLİĞİ…
19 Eylül 2014 - PAPARACI PALAVRALARI VE ‘SİYASETDİN’…
18 Eylül 2014 - YAZI, YAZGI VE CÜMLESİNE ÜÇ NOKTA…
16 Eylül 2014 - FINDIK KABUĞUNA SAKLI DÜNYALAR…
19 Temmuz 2014 - BİR ‘GAZZE’ VAR ORADA BİR YERLERDE, ÇOCUKLARIN BİR DAHA BAYRAM HARÇLIĞI ALAMAYACAĞI…
13 Temmuz 2014 - RAMAZAN YAZISI; ‘ MUKTESİT MUTEKİTLİK’…
07 Temmuz 2014 - GÖÇ; ATEŞTEN GÖMLEKTİR, URUMELİ DE, BALKANLAR DA BİZİM, ANADOLU DA...
05 Temmuz 2014 - EKLEME, EKLEMLEME, EKLEMLENME VE TEKERLEME SANATI…
01 Temmuz 2014 - 21 YILLIK YANGIN, YASAK, YASAKLI ANMALAR, YASAK SAVMALAR VE ZAMAN AŞIMI…
29 Haziran 2014 - HOŞGELDİN, EY ŞEHRİ RAMAZAN-I KAPİTALİZM HOŞGELDİN…
26 Haziran 2014 - CUMHURBAŞKANLIĞI SİYASETİ, CUMBALARDAN SOKAĞA TAŞINCA…
23 Haziran 2014 - İBRE, İBRA, TOP MESELESİ VE KOLTUK HEVESİ…
17 Haziran 2014 - “ÇATMA, KURBAN OLAYIM, ÇEHRENİ EY NAZLI HİLAL!…”
13 Haziran 2014 - UYKU MÜPTELALIĞI VE UYKU MAHMURLUĞU…
08 Haziran 2014 - TELKİN VE NABIZ VE CUMHURBAŞKANI SEÇMEK…
05 Haziran 2014 - ‘BEREKET VERSİN Kİ FELAKET UCUZ ATLATILDI’ MASALLARI…
31 Mayıs 2014 - HALKIN FİKRİ, DERVİŞİN ZİKRİ DEĞİŞTİĞİNDE MERT DAYANIR, NAMERT DAYANAMAZ…
29 Mayıs 2014 - GEZİ UNUTTURMACASINA DENEME…
25 Mayıs 2014 - GÜVENSİZLİK VE YOLSUZLUK TRENDİ, KÖMÜR KARASI TÖHMETİ…
22 Mayıs 2014 - DENİZ MAVİSİDİR GENÇ ÖLÜMLERİN ANA RENGİ…
14 Mayıs 2014 - AKIL DUVARINA KARA ELMAS, DİL DUVARINA BUZ GRİSİ, KÖRLER DUVARINA DENİZ MAVİSİ, YÜREK DUVARINA KARA VİCDAN…
09 Mayıs 2014 - YÜKSEK TİCARET’TEN YÜKSEK SİYASETE…
07 Mayıs 2014 - HER YAZ BAŞI DEDELER KARANFİL, BABALAR İSE KEKİK KOKAR…
05 Mayıs 2014 - GÜLLERİ SOLDURAN MAYIS AKŞAMLARINA AĞIT…
02 Mayıs 2014 - DAHA ÇOK 1 MAYISLAR AYNİYLE VAKİ GEÇER…
29 Nisan 2014 - 1 MAYIS VE EMEĞİN PARTİSİ OLMAK…
27 Nisan 2014 - TARTIŞMA PRATİĞİ VE ÖZELEŞTİRİ KÜLTÜRÜ ŞARTI…
24 Nisan 2014 - “ TOPAL OSMAN DEĞİL, CUMHURİYETİN BANİSİ OSMAN AĞA HAZRETLERİ…”
22 Nisan 2014 - “23 NİSAN, NEŞE DOLUYOR İNSAN”…
20 Nisan 2014 - TOPAL OSMAN; TARİHİN SİSLİ PERDESİ ARKASINDA SIR OLARAK KALMIŞ BİR OLAY VE BİR KAHRAMAN…
18 Nisan 2014 - “BU MİLLET UĞRUNDA BİR BACAĞIMI ZİYAN ETTİM, İCAP EDERSE…”
16 Nisan 2014 - AZİZ MİLLETE LALELER VE LALEZAR…
12 Nisan 2014 - ESENLER’DE HAYALLER KİMİNLE GERÇEK, KİME GERÇEK, KİMLERE HAYAL…
09 Nisan 2014 - HER SEÇİM SONRASI "HÜZÜNLÜ SABAHLAR"...
31 Mart 2014 - ÇOK GEÇMİŞ OLSUN TÜRKİYE…
29 Mart 2014 - “ALTI UMDEYE BASACAĞIZ O ŞEREFLİ MÜHRÜ…”
27 Mart 2014 - SEÇİME ÜÇ GÜN…
26 Mart 2014 - DÖRT ÇEKERLİLER İLE DERT ÇEKENLER SEÇİMİ "AKP DÜŞÜYOR CHP YÜKSELİYOR"...
21 Mart 2014 - SEÇİM MONOTONLUĞU MARATONU ‘TİVİTİ’…
19 Mart 2014 - SEÇİM, MAVİDE GİZLİ ÖZGÜRLÜĞÜ GÖRMEKTİR…
18 Mart 2014 - 16 MART`IN ANIMSATTIKLARI VE 18 MART’LARIN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ…
15 Mart 2014 - SİYASETTE YİRMİBEŞ YILA VE SEÇİME; “NATO MERMER, MER…
11 Mart 2014 - EKONOMİ VE DARBELER TARİHİ, İYİ HOŞ GÜZEL DE...
10 Mart 2014 - ADAYLAŞMA, ADAY VE RESTLEŞME MANEVRALARI…
07 Mart 2014 - 8 MART, DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ KUTLU OLSUN…
04 Mart 2014 - PAYLAŞINCA GÜZEL DE, DİYETİ TEDİYE GÜNÜ GELİNCE…
27 Şubat 2014 - SİNİR, SİNİRLENME VE SİNİRLENMEME SANATI…
18 Şubat 2014 - SÜRECE SEYİRCİ KALMAK!
14 Şubat 2014 - MEVCUT İLERLEYİŞ TRAVMASI VE SEÇİM LİSTELEMELERİ…
11 Şubat 2014 - LİDER SULTASI ÜZERİNE KURULU ÜLKE SİYASETİNE ÖNERMELER…
04 Şubat 2014 - ASİ İDEOLOJİLERİN ASİLLERİ…
31 Ocak 2014 - ASİ ŞEHRİN ASİLERİ…
25 Ocak 2014 - KUŞLUK VAKTİ KUŞKULANMAK VE BAŞARMAK…
23 Ocak 2014 - KEŞKE ‘24 OCAK’LARI GÖRMEMİŞ VE YAŞAMAMIŞ OLAYDIK…
17 Ocak 2014 - FRANSIZ KALMAK VE KAZANMAK!
15 Ocak 2014 - SİYASET TAHTEREVALLİSİ
11 Ocak 2014 - BİRİLERİNE ZENGİNLİK, ARTA KALANLARA ISTIRAP…
08 Ocak 2014 - AİLE İÇİ MESELE KOLAYCILIĞINI SEÇMEKLE OLMAZ…
07 Ocak 2014 - ‘DİNDE DUA DA BEDDUA DA VAR’ DİYENLER VAR…
04 Ocak 2014 - BİRİNCİ SINIF YOLCULUK BİLETİ KAÇA?
02 Ocak 2014 - YENİ YIL MESAJLARINIZA BİNLERCE TEŞEKKÜR…
31 Aralık 2013 - "HOŞ GELDİN 2014, MUTLU YILLAR DÜNYA…"
29 Aralık 2013 - MÜHÜR YERE DÜŞÜNCE NAFİLEDİR HER DÜŞÜNCE…
23 Aralık 2013 - TÜRKİYE BABANIZIN MALI DEĞİL…
19 Aralık 2013 - ÇAL KANUNUM ÇAL…
16 Aralık 2013 - TABANA KUVVET GÜNLERİNDE ANA OLMAK…
08 Aralık 2013 - BİR BARDAK SUDA OPERAS…
06 Aralık 2013 - " MUHALEFET VE MUHALEFETSİZLİK” İZLENİMLERİ…
01 Aralık 2013 - “GÖZLERİN GÖRMEDİĞİ HALDE SANA İŞ VERMİŞİZ, DAHA NE YAPALIM…”
26 Kasım 2013 - SU ÜZERİNE YAZILAN YAZI VATAN HAİNLİĞİYSE EĞER, ÖYLEYİZ…
22 Kasım 2013 - 'ÖĞRETMENLER GÜNÜ'NÜZ KUTLU OLSUN...
19 Kasım 2013 - YEREL SEÇİM SÜRECİNDE, GÜLEN AYVA AĞLAYAN NAR…
15 Kasım 2013 - ÖNÜMÜZDE YEREL SEÇİM VAR, HAKİKİSİNDEN BİR ‘ÖNSEÇİM’ YOK, ADAY ADAYLARI ÇOK…
14 Kasım 2013 - SUÇ, ‘KIRIK CAMLAR’ VE CEZA…
08 Kasım 2013 - STK’LAR İKTİDARA OY STOKLAMA MERKEZLERİ OLMAMALI…
02 Kasım 2013 - “KENTSEL DÖNÜŞÜM” TAMAM AMA NEDEN, NİÇİN, NASIL, NEREDE, NE ZAMAN?
30 Ekim 2013 - BİR SEÇİM MONOLOĞU…
29 Ekim 2013 - CUMHURİYET BAYRAMI MÜBAREK OLSUN…
26 Ekim 2013 - YEREL BASINA HOŞGÖRÜ -2-…
23 Ekim 2013 - DEPREMLER VE AKIL YOLCULUĞU…
19 Ekim 2013 - BAYRAM YARENLERİNE SELAM OLSUN…
12 Ekim 2013 - BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN…
10 Ekim 2013 - BİR GÜNLÜĞÜNE BEDAVAYA ‘HERŞEY’Cİ KESİLMEK…
08 Ekim 2013 - İSTANBUL’U ALMAK, TÜRKİYE’Yİ ALMAKTIR…
03 Ekim 2013 - DEMO PAKET, PAKET- PLAKET DEMOKRASİSİ VE DEMO SİYASET…
27 Eylül 2013 - “POTEMKİN ZIRHLISI” DELİNDİ…
24 Eylül 2013 - KIRKLARI SÜRMEK VE DENEMESİNİ YAZMAK…
16 Eylül 2013 - OKUL ZİLLERİ ÇALDI…
13 Eylül 2013 - ASRİ TATİL
11 Eylül 2013 - YARIM ÖMÜR 12 EYLÜL’Ü YAŞAMAK...
11 Eylül 2013 - ELVEDA KARA DENİZ, KOCA GEMİ…
10 Eylül 2013 - “4 EYLÜL - 9 EYLÜL” VE “CHP”…
10 Eylül 2013 - KARADENİZDE GEMİLERİM BATTI…2
07 Ağustos 2013 - KARADENİZDE GEMİLERİM BATTI…1
07 Ağustos 2013 - ASRİ TATİL…2
05 Ağustos 2013 - BAL ORMANINDA "MUTLU BAYRAMLAR"…
01 Ağustos 2013 - ÇİLEDEN BAŞKA MÜLKÜ YOKTUR HALKIN VE MÜLK ALLAH’INDIR…
26 Temmuz 2013 - İSLAM COĞRAFYASINDA BU RAMAZAN DA ACI PUPA YELKEN…
24 Temmuz 2013 - 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI; SENSÖRÜN, “SANSÜRÜN KALDIRILIŞININ 105.YILI”…
22 Temmuz 2013 - HER AHVAL VE ŞERAİTTE RAMAZAN’I İYİ OKUMAK…
20 Temmuz 2013 - BARIŞ HAREKÂTI VE “KIPRIS’IN TOROSU”
17 Temmuz 2013 - “ALLAH’A VE AHRET GÜNÜNE İNANAN KİMSE YA HAYIR SÖYLESİN YA DA SUSSUN.”
08 Temmuz 2013 - “YA ŞEHRİ RAMAZAN-I KAPİTALİZM” HOŞ GELDİN…
07 Temmuz 2013 - SUR DİBİNDEN SURİYE’YE ORADAN MISIR’A…
04 Temmuz 2013 - ARAP KIZI’NA YAZIK, ZAVALLI CAMDAN BAKMAYA DEVAM EDİYOR...
03 Temmuz 2013 - ON YILLARCA SOL, SOLCU OLMAK VE KAYBETMEK…
01 Temmuz 2013 - KONUŞMAK KİME MAHSUS, OKUMAK KİME MAHSUS HERKES GÖRECEK…
27 Haziran 2013 - ELVEDA HASİP DİNÇSOY, ELVEDA BELEDİYE BAŞKANI...
25 Haziran 2013 - KENTSEL YIKIM, KENTSEL YILKI…
23 Haziran 2013 - DEVLET VE HALK TAKSİM TAKSİM HER ALANDA KARŞI KARŞIYA…
20 Haziran 2013 - TAKSİM-GEZİ PARKI’NDA “DURAN İNSAN” POZUNDA POLİTİK BİR GEZİNTİ…
19 Haziran 2013 - TAKSİM GEZİ PARKI'NDAN "DURAN İNSAN" MANZARALARINA...
15 Haziran 2013 - TAKSİM GEZİ VE 15-16 HAZİRAN DİRENİŞİ…
13 Haziran 2013 - TAKSİM GEZİ’DE ÜÇ BEŞ AĞACA ENDEKSLİ ULUSAL KIPIRDANIŞIN FATURALARI ÇOK YAKINDA…
09 Haziran 2013 - TAKSİM’E BİR KEZ DAHA NOT DÜŞMEK ADINA; “ BALKON HİKÂYELERİ VE REKLAMLAR…”
08 Haziran 2013 - SİHİRLİ VEYA SİHİRSİZ AYNALARLA YÜZLEŞEN TOPLUM TAKSİM’DEN Ç…
06 Haziran 2013 - TAKSİM’İ ŞÖYLE İÇİMİZDEN GELDİĞİNCE VE AKLIMIZ ERDİĞİNCE YAZAMIYORUZ, KIYI KÖŞE, SATIR ARASI GEZİNİYORUZ…
05 Haziran 2013 - İNSAN OLMAK VE TAKSİM GEZİ PARKINDA OLMAK…
04 Haziran 2013 - F TİPİNDEN REALİST DEĞİŞİME SÜRECİ İYİ OKUYABİLMEK…
03 Haziran 2013 - ÜÇ YANI DENİZLERLE ÇEVRİLİ ADA DA DİRENÇ VE İLENÇ…
01 Haziran 2013 - ILIMLI İSLAMIN DAYANILMAZ AĞIRLIĞI…
30 Mayıs 2013 - ATATÜRK, CUMHURİYET, DEMOKRASİ ÜÇGENİNE TAKILAN HATİPLER VE…
27 Mayıs 2013 - İSTANBUL; YÜREĞİ ATEŞ, BİLEĞİ DEMİR, İNSAN BAŞLI KOÇLAR ŞEHRİ…
23 Mayıs 2013 - MODERNDEN POSTMODERNE, POSTMODERNDEN ‘FOSMODERNE’ SİYASAL SANCI…
22 Mayıs 2013 - KENTSEL DÖNÜŞÜMÜ ‘SEN YAPAMAZSIN BEN YAPACAĞIM’…
18 Mayıs 2013 - “19 MAYIS” TARİHE IŞIK TUTACAK ANTİEMPERYALİST RUHTUR…
17 Mayıs 2013 - ÇOK PAHALIYA PATLAR DEVRİMİN ŞİİRİNİ YAZMAK…
13 Mayıs 2013 - SOSYAL GÜVENLİK HAFTASI VE KÖR NOKTA…
12 Mayıs 2013 - AKİLLERİN GEZİ PERFORMANSINA “ K. RAPORU”…
10 Mayıs 2013 - BARIŞ ADINA BİR ARZ TALEP DENGESİZLİĞİ…
09 Mayıs 2013 - BU ŞEHİR HEP AYNİ “KENTSEL D.” MASALINI DİNLİYOR…
07 Mayıs 2013 - GÜLLERİ SOLDURAN MAYIS AKŞAMLARINA AĞIT YAKMAK…
01 Mayıs 2013 - “SAY..GÜNÜ VE SAY...GISIZLIK, BİR ’1 MARS’ YAZISI”…
30 Nisan 2013 - 1 MAYIS DÜNYA DÖNDÜKÇE HEP OLACAK…
29 Nisan 2013 - ÇAĞIN EMEK ÖRGÜTLENMESİNE DİNAMİZM KATMAK…
27 Nisan 2013 - ÇALIŞANLARIN ULUSAL GELİRDEN ALDIKLARI PAY YÜZ GÜLDÜRMEZ…
25 Nisan 2013 - EMEKSİZ GEÇİM DÜNYASI VE GELECEĞİN BELİRSİZLİĞİ…
24 Nisan 2013 - ÇOKULUSLU ŞİRKETLERİN YERLİ MALI MÜDÜRLERİNCE İŞLETİLMEK…
22 Nisan 2013 - 23 NİSAN VE GELECEĞİ GÖRMEK…
18 Nisan 2013 - KÜLTÜR EMEK, EMEK PASAJ…
16 Nisan 2013 - KENTSEL DÖNÜŞTÜRECEĞİZ DİYEREK DÜĞMEYE BASANLAR…
14 Nisan 2013 - KENTSEL DÖNÜŞEMEMEK VE DÜŞMEK...
12 Nisan 2013 - KENTSEL DÖNÜŞÜME SAHTE İMAJ VE MONTAJ…
10 Nisan 2013 - ARA NAĞME…
28 Mart 2013 - EMEK VE EKMEK SANKİ AYNİ SÖZCÜK…
26 Mart 2013 - ÜNİVERSİTE SINAVI İLK BASAMAĞINA RAKAMSAL BAKIŞ…
15 Mart 2013 - “18 MART” SİPERLERDE VE BARİKATLARDA VERİLEN O ALTIN YÜREKLİ DİRENİŞ…
11 Mart 2013 - 12 MART’IN UNUTULAN İSİMLERİ VE YARINLARI AYDINLATAN SİMLERİ…
05 Mart 2013 - 8 MART, DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ…
02 Mart 2013 - PİLAVCI VE İSTİLACI İKLİMDE AYNİ GÜNEŞİN ATAŞINA YANMAK...
16 Şubat 2013 - YEREL GAZETECİLİĞİN İPTİDAİ KENAR SÜSLERİNE, BEZEK…
19 Ocak 2013 - “BASIN DİVANI” DA ZOR İŞ AMA “KENTSEL DÖNÜŞÜM” BU İLÇEDE EN ZOR İŞ…”
14 Ocak 2013 - “KENTSEL DÖNÜŞÜM” NE MANA İFADE EDER, NEDİR, NE DEĞİLDİR…
12 Ocak 2013 - ENERJİ TASARRUFU VE AMPULDE DIŞA BAĞIMLILIK…
03 Ocak 2013 - ESENLER’DE “ESENLER TİME” KERVANI BİR YILDIR İLERLİYOR…
31 Aralık 2012 - "HOŞ GELDİN 2013, MUTLU YILLAR İNSANLIK…"
22 Aralık 2012 - KENTSEL DÖNÜŞÜM MACERASI; “SOL GÖSTERİP SAĞ VURMAK”…
17 Aralık 2012 - “MEVLANA VE ŞEB-İ ARUS” VE TİCARET…
13 Aralık 2012 - "Güzel Esenler Projesi" adıyla müstesna “Potemkin Zırhlısı”…
08 Aralık 2012 - CADDELERE “TRİLYONLUK” PRESTİJ KAZANDIRMALAR FOS ÇIKINCA…
07 Aralık 2012 - TEKRAR TEKRAR “KUMA KADIN GÖMMEK”…
04 Aralık 2012 - ESENLER TEMİZLİĞE YAKLAŞIK 43 TRİLYON ÖDEYECEK…
30 Kasım 2012 - DAVUTPAŞA CADDESİ'NDEKİ “ACEMİ-RÖTUŞA” 831 MİLYARLIK FATURA YETMEZ, AZ GELİR…
27 Kasım 2012 - ENGEL MENGEL TANIMADAN YOLA DEVAM EDENLERE…
21 Kasım 2012 - ÖĞRETMENLER GÜNÜ VE GEVHER HOCAM, KUTLU OLSUNLAR...
16 Kasım 2012 - BALKAN SAVAŞLARININ 100. YILINDA "BÜYÜK BULUŞMA"…
07 Kasım 2012 - ESENLER’DE ANITKABİRLİ-ATATÜRK ANITI İLE 10 KASIM’A DOĞRU
31 Ekim 2012 - BAYRAM TEBRİKLERİNE SONSUZ TEŞEKKÜRLER
30 Ekim 2012 - 29 EKİM RECEPSİYONU SONRASI HAFIZA YENİLENMESİ
23 Ekim 2012 - 29 EKİM RECEPSİYONUNA DAVETİYEMİZ YOK…
22 Ekim 2012 - KURBAN'A İKİ KALA "BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN"…
20 Ekim 2012 - “EN” BELEDİYE BAŞKANI “BİZİM” BELEDİYE BAŞKANI…
19 Ekim 2012 - "YAŞAR NE YAŞAR NE YAŞAMAZ" LARA DİNİ BAYRAMLAR…
18 Ekim 2012 - TERÖRÜN RENGİ; KARAYA ÇALAN RENKSİZLİĞE ALDANMAK…
16 Ekim 2012 - ŞÜKRAN PANKARTLARINA ŞÜKRAN...
15 Ekim 2012 - TESKERELER VE KÜRT SORUNU VE GÖZYAŞI
13 Ekim 2012 - GÖZLERDE GÖÇ ŞİİRİ, YALNIZLAŞMASI
12 Ekim 2012 - YÜZ GÖRÜMLÜĞÜ VAKTİ GELİNCE...
11 Ekim 2012 - Kırklar Kapusu'na Giriş
10 Ekim 2012 - Sonsuzluk Kapusu'na Varış…
09 Ekim 2012 - TARIM ÜLKESİ OLMAK VEYA OLMAMAK
08 Ekim 2012 - FINDIK KURDU ÜRETİCİYİ VURDU...
06 Ekim 2012 - EKONOMİYE GİZLİCE AYAR, ÇOK CAN YAKACAK
05 Ekim 2012 - 15 MİLYONLUK BORÇLANMAYA EVET DİYEN MECLİS…
04 Ekim 2012 - KAPİTALİST TRAVMA VE REÇETESİZLİK VE SAVAŞ KAPIDA
03 Ekim 2012 - KÜRESEL YAĞMA STRATEJİSİ
02 Ekim 2012 - GECEKONDUDAN KENTE SANCILI GEÇİŞ
01 Ekim 2012 - KÖYDEN GECEKONDUYA GEÇİŞİN SANCILARI
28 Eylül 2012 - ESENLER KENT KONSEYİ-MİLLİGÜVENLİK KONSEYİ!-
26 Eylül 2012 - ZAM DEĞİL AYARLAMA, ZUM DEĞİL GÜNCELLEME…
21 Eylül 2012 - "BİR TATLI HUZUR ALMAYA GELDİK"…
18 Eylül 2012 - Öylesine Giresiniz ki Düşlerime; Ey Kent Kalıntıları, Alt Kültür Parçacıkları...
16 Eylül 2012 - FINDIKSAL, SORUNSAL, YORUMSAL BAŞLANGIÇ
10 Ağustos 2012 - SABIRLA ŞEVVALİN İLK ÜÇ GÜNÜNÜ BEKLERKEN ‘KULLUK VAZİFESİ’
04 Ağustos 2012 - ŞİİR BİTER, ŞAİR USLANIR, İÇİM YANSA DA AKLIM ÖPER GÖKYÜZÜNÜ…
28 Temmuz 2012 - İbrahim Paşa'nın Şehri Ve Şehri-Ramazan!
09 Temmuz 2012 - BELEDİYECİLİK VE SAHTE KALDIRIM MÜHENDİSLERİ...
02 Temmuz 2012 - 19 YILLIK YASAK-LI-ANMA, YASAK SAVMA VE ZAMAN AŞIMI…
20 Haziran 2012 - "BEN ANA, SEN FİDAN" VE HERŞEY...
14 Haziran 2012 - HER YAZ BAŞI KARANFİL KOKAR DEDEM, BABAM İSE KEKİK
12 Haziran 2012 - GÜL MEVSİMİ VE KEVSER SUYUNDAN İÇMEK
04 Haziran 2012 - YERELDEN GENELE SAHTE GÜNDEMLERE ALDIRMAMAK VE ÖZGÜRLEŞMEK…
28 Mayıs 2012 - İSTANBUL; 453 RAKIM, 7 TEPE, 29/5 TAKSİM VE 559 YIL
26 Mayıs 2012 - SİNEMA, PALAS, PASAJ YOLCULUĞU
23 Mayıs 2012 - GÖZLERDE GÖÇ ŞİİRİ DAMLASI
18 Mayıs 2012 - 19 MAYIS VE ANTİEMPERYALİST RUH
13 Mayıs 2012 - “GADIN ANAM” ANNELER GÜNÜN KUTLU OLSUN…
11 Mayıs 2012 - ESENLER BABANIZIN MALI DEĞİL
09 Mayıs 2012 - SANATÇILAR ÖVGÜYE DEĞER…
04 Mayıs 2012 - TEKRAR HOŞÇAKAL BABA...
30 Nisan 2012 - BİR MAYIS, 1 MAYIS…
27 Nisan 2012 - NİSAN VE İNSAN
22 Nisan 2012 - 21–22–23 NİSAN VE ÇOCUKLUK VE BETER GÖRMEZLİK
21 Nisan 2012 - YEREL BASINA HOŞGÖRÜ STANDARDI
21 Nisan 2012 - “EN” BELEDİYE BAŞKANI
21 Nisan 2012 - ”ESENLER”İN SİBER KURUNTULARI!
21 Nisan 2012 - Suça Ve suçluluğa dair…
21 Nisan 2012 - Suçlu Ayağa Kalk! Denilince...
21 Nisan 2012 - SUÇ TEŞKİLİ-ATI! VE DEĞİŞİM
21 Nisan 2012 - HES Karşıtlığı Vatan Hainliğiyse Eğer, Öyleyiz…
21 Nisan 2012 - SİYASETİN ALFABESİ…
21 Nisan 2012 - Toprak Gebe Vurmayın…
21 Nisan 2012 - ESENLER ZENGİNLEŞİYOR MU?
21 Nisan 2012 - BATAN GEMİNİN MALLARI BU YAŞANANLAR...
21 Nisan 2012 - ÖZELEŞTİRİ PINARINDAN YUDUMLAMAK
21 Nisan 2012 - YENİ DEMOKRASİ ÇIKMAZLARI
21 Nisan 2012 - 12 EYLUL`U YASAMAK...
21 Nisan 2012 - HOŞÇAKAL BABA...
21 Nisan 2012 - BAŞKANLAR DA GÜN GELİR ÖLÜR
21 Nisan 2012 - KENTSEL DÖNÜŞÜM ÖYKÜSÜ; ‘AĞIT BETON’
21 Nisan 2012 - ESENLER’DE YEREL GAZETECİLİĞİN EKONOMİK BOYUTLARI VE BELEDİYE
20 Nisan 2012 - ESENLER'DE ŞÜKRAN PANKARTLARI
20 Nisan 2012 - DAVETE İCABET VE NEZAKET
20 Nisan 2012 - KENT KONSEYİ KOMEDYASI
20 Nisan 2012 - KİM BU ADAMLAR?
20 Nisan 2012 - ESENLER`İN ALTI TRİLYONLUK PARK VE BAHÇELERİ
20 Nisan 2012 - VİCDAN SAHİBİ OLMAK VE UTANMAK MECLİSİ
20 Nisan 2012 - YEREL GAZETECİLER SEDİRİ, DİVANI VE MECLİS ÜÇGENİ
20 Nisan 2012 - BİR KOMŞU İLÇEDE “YEREL GAZETECİ” OLMAK
20 Nisan 2012 - STRATFOR VE KOD ADI TR–007.05 VE VEKALET
20 Nisan 2012 - BELEDİYE BAŞKANI İLE DOLAŞMAK ÜZERİNE
20 Nisan 2012 - KONGRELER, KADINLAR GÜNÜ VE MECLİS-İ ESENLER
20 Nisan 2012 - 12 MART VE “HALK ADINA ÖLMEKTEN ASLA ÇEKİNMEYENLER…”
20 Nisan 2012 - 16 MART`IN ANIMSATTIKLARI
20 Nisan 2012 - KONGRE ÖNCESİ SON YAZ
20 Nisan 2012 - KONGRELER VE VEDA HİSSESİ
20 Nisan 2012 - BELEDİYE BAŞKANI YARDIMCISINA HAPİS
18 Nisan 2012 - SAKLA SAMANI GELİR “TAKLA ZAMANI”
17 Nisan 2012 - AKIL KUŞATMASI VE DEĞİŞİM
12 Nisan 2012 - İBİŞ RÜYALARDAN FOSMODERN UYANIŞLARA
12 Nisan 2012 - “MUHALEFETSİZ” BELEDİYE HALK GÜNLERİNDEN İZLENİMLER
10 Nisan 2012 - KANSER HAFTASI VE KANSEROJEN ZAMLAR
09 Nisan 2012 - ESENLER'DE BELEDİYENİN YENİLENİŞ VAKTİ GELDİ DE GEÇİYOR
08 Nisan 2012 - ESENLER’DE “ESENLER TİME” ZAMANI
22 Ocak 2004 - "KARADENİZ SOLDAN DALGALANIR… HER EYLÜLDE…"
18 Ocak 2004 - KURULTAYA ÖRGÜTLÜ KAYNAKLIK
16 Ocak 2004 - 35. KURULTAY, YOLUN YARISIDIR…
15 Ocak 2004 - ALTIN BAŞAKLI MEMLEKET…
KÖŞE YAZARLARI
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
ARŞİV
..
SİZ DE YAZIN-YAYINLAYALIM!
HABERE DEĞER "ESENLER VE ÜLKE" YE DAİR KONULARI,GERÇEKLERİ,  
yerelgazeteci@hotmail.com,
esenlertime@hotmail.com,

E-MAİL ADRESLERİNDEN
GAZETEMİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ...
EN ÇOK OKUNAN
Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
FOTO GALERİ
RADYO

BU GÜNKÜ GAZETELER
FACEBOOK-BEĞEN
SAYFALAR
Anasayfa | Gazeteler | Foto Galeri | Video Galeri | Künye
CH