Ana Sayfa > YEREL

GÜZEL YÜREKLERİN VE İYİ DİLEKLERİN ESENLER’İ İÇİN YETKİ İSTİYORUM…
26 Mart 2014
CHP Esenler Belediye Başkanı Adayı M. Aksal Örüklü; “1967’den beri Esenler’de yaşıyorum içinizden biriyim, güzel yüreklerin ve iyi dileklerin Esenler’i için yetki istiyorum…” diyerek açıklamalarda bulundu;
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
GÜZEL YÜREKLERİN VE İYİ DİLEKLERİN ESENLER’İ İÇİN YETKİ İSTİYORUM…
 
CHP Esenler Belediye Başkanı Adayı M. Aksal Örüklü; “1967’den beri Esenler’de yaşıyorum içinizden biriyim, güzel yüreklerin ve iyi dileklerin Esenler’i için yetki istiyorum…” diyerek açıklamalarda bulundu;
 
“ Ben mimarım ve belediyeciliği de iyi bilirim. Yoranların ve yorulanların yerine, halkımız yeni bir yönetim istiyor. Başı kapalı kardeşimiz’ de, başı açık kardeşimiz’ de bizim.
 
Belediyecilik anlayışımızda dil farkı, din farkı, ırk farkı, kültür farkı, mezhep farkı olmayacak. Tapu sorunları çözülecek. Mahallelerde komşuluk ve dostluk öne çıkacak. Önceliğimiz planlı gelişim ile kentsel gelişimdir. Engellilerimiz Esenlerde mutlu ve huzurlu olacak. Okullar ve öğretmenlerimiz önceliğimiz olacak. Öğrencilerimiz Esenler’de yalnız kalmayacak. Gençlerimize güvenli gelecek sağlanacak. Kadınlarımızın Esenler’den beklentileri farklıdır. Annelerin ve öğrencilerin sorunları çözülecek. Amatör spor kulüplerimize sahip çıkılacak. Esnafımızla birlikte, esnafımızın sorunları çözülecek.
 
Yapacağımız İmar planı ile rantsal dönüşüme dur diyeceğiz. Bu imar planı ile hal kımızın cebinden bir kuruş para çıkmadan Esenler`in kentsel gelişimi sağlanacak.
 
Üniversitelerimizi, Belediyemizi, Sivil Toplum Kuruluşlarımızı ve Farklı disiplinleri bir araya getirerek Esenler'i ve Esenlerli'yi üzmeyecek İmar Planı yapacağız. Bu İmar planı, Halkımızın cebinden bir kuruş para çıkmadan, dönüşümü sağlayacak.
 
Bu İmar planı rantsal dönüşüm’e DUR diyecek. İhaleler yapılmadan önce halkımız bilgilendirilecek. İhale günü ve saatinde, geniş salonlarda ve halkımızın huzurunda yapılacak. İhaleler aynı zamanda Belediye'nin diktiği dev ekranlarında naklen yayınlanacak.
 
Hiçbirimiz; Esenler'i yönetenler gibi ihaleye fesat karıştırmaktan yargılanmayacak.
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM
 
Havaalanı mahallesinde bazı parseller 6306 sayılı yasaya göre riskli alan ilan edildi. Bu yasaya dayanılarak 07.02 2013 tarih ve devam eden günlerde hak sahipleri ve belediye şirketi Eskon arasında bazı anlaşmalar yapıldı. Bu sözleşmeye dayanılarak hak sahiplerinin imar artışından yararlanmaları, belediye tarafından engellenmiş oldu, yasaklandı.
 
Biz belediyeyi devir aldığımızda, hak sahipleri ile daha önce sözleşmeler tarafımızdan revize edilecek ve hak sahiplerinin mağduriyeti giderilecektir. İcraatlarımız halka açık olacak ve sık sık imar değişikliğ olmayacaktır. Yapılan icraatlar belediye ve Esenler halkı menfaatları ön planda tutulacaktır. Bizden önce kamu ve esenler halkı aleyhine yapılan usulsuzlüklerinin de takipçisi olacağız.
 
Yapılan planlarda nüfusumuzun 360 bin gözüküyor. Hâlbuki şuan ilçe nüfusumuz 500 bin ne eğitim, ne sağlık, ne trafik, ne otopark nede Kentsel Dönüşüm sorunları bu planla çözümlenir.
 
Demokratik, katılımcı, etkili ve şeffaf bir yönetim modeline geçilecek;
 
‘Benim doğrularım’ yerine ‘Esenler’in doğruları’ dönemi başlatılacak. Halkın yararına olmayan; bilimin, doğanın ve hukukun onaylamadığı hiçbir projeye imza atılmasına izin verilmeyecek.
 
BUGÜN GENÇ, YARIN KENTİN USTASI…
 
Sevgili Esenlerliler; Çocukları huzurlu olmayan ailelerin huzurlu olması mümkün değil. Her anne baba oğlunun, kızının kendisinden daha iyi yaşamasını istiyor. Bunun için saçını süpürge ediyor. Gençlerimize sahip çıkmak bizim için de görevdir. Onlara meslek kazandırmak, geleceklerini güvence altına almak için gerekeni yapacağız.
 
İstanbul’un geleceği gençlerimizdir. Gençlerimiz İstanbul’un ekonomisine, yönetimine mutlaka katılacaklar. Tüm İstanbul Tam İstihdam projemizle gençlerimize iş bulmak temel hedefimiz olacak. Kuracağımız veri bankası ile gençlerimize uygun iş imkânları sağlanacak. Meslek Yüksek Okulları gibi iş garantili meslek eğitimi güçlendirilecek veyayaygınlaştırılacak. Yaygın meslek eğitimi yoluyla “kentin ustaları” yetiştirilecek; ve ustalar iş im-kanı bulacak. Gençlerimize, özellikle turizmde part-time iş imkânları sağlanacak.
 
OKUL ÖNCESİ EĞİTİM VE KREŞ
 
Okul öncesi eğitimin önemi biliniyor. Son yıllarda bu konudaki çalışmalara rağmen, ülkemiz okul öncesi eğitimde henüz istenen noktada değildir.
 
Sevgili Anneler. Sorunlarınızı biliyorum. Çözümlerini de biliyorum. Özellikle çalışan anneler, kendileri işte, akılları çocuklarında oluyor. 30 Mart sonrası annelerin sorunlarını çözmeye başlamak önceliklerimizdendir. Annelerimizin huzurlu olması ailenin huzurlu olması demektir.
Annelerimizin hak ettikleri ilgiyi, saygıyı, sevgiyi ve hizmeti mutlaka ayaklarına kadar getireceğim. Ekonomik durumu iyi olmayan aileler özel kreşlerden yararlanamıyorlar. Annelerin sorunları Esenler’de çözülecek. Okul öncesi eğitimin önemi biliniyor. Son yıllarda bu konudaki çalışmalara rağmen, ülkemiz okul öncesi eğitimde henüz istenen noktada değildir. Esenlerde’de bu konuda büyük bir talep söz konusudur.
 
Özel kreşler bu ihtiyacı gidermede önemli işlev görmekle birlikte, ekonomik durumu uygun olmayanlar bu imkândan yararlanamıyor. Bu durum, özellikle çalışmak isteyen annelerin istihdamını da engelleyen bir faktördür. Özellikle çalışan anne babalar için tüm mahallelerde yaygın kreşler ve anaokulları açılacak . Bu kreşler ve anaokulları uygun ücretlerle hizmet verecek. Mahalle kreşleri ve etütevleri yapılacak!
 
ÖĞRETMENLERİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ!
 
Sevgili Esenlerliler; öğretmenlerin yeri sadece bende değil, herkeste ayrıdır. ‘Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum’ düsturuyla, Bize ilk harfi öğreten, okumayı yazmayı öğreten, hayatı öğreten, eli öpülesi meslek sahibidir öğretmenlerimiz.
 
Bu kutsal mesleğe büyük önem vereceğim. Herkese, her mesleğe eşit yaklaşırım. Ama öğretmenlerimize bir adım daha yakınımdır. Onlar için gerekeni yapmak boynumun borcudur. Mesleğimiz ne olursa olsun, onlardır bizi hayata hazırlayan… Meslek öğre-ten meslektir öğretmenlik. Öğretmenlerimize sahip çıkacağız! Çocuklarımız, yani geleceğimiz öğretmenlerimize emanettir. Öğretmenler, ayrıcalık tanıyacağımız tek meslek grubu olacak.
 
ÖĞRETMENLERİMİZE UCUZ KONUT
 
Öğretmenlerimizin, uygun arsalar ve kredi imkânları temin edilerek, ucuz konut edinmeleri sağlanacak.
 
TÜM OKULLAR DEPREME DAYANIKLI HALE GETİRİLECEK
 
Tüm okullar güçlendirilerek veya yeniden yapılarak depreme dayanıklı ve modern hale getirilecek.
 
ENGELLİ BİREYLERİN SOSYAL HAYATA KATILIMLARININ ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ
 
Komşu ilçelerdeki Engelli çalışmaları ve Belediyelerin Engellilere hizmet yaklaşımları değerlendirilerek ilçemizdeki engellilerin ve ailelerinin beklentileri karşılanması yönünde hamleler yapacağız.
 
Siyasi Partilerin yerel seçimler sürecinde katılımcı demokrasinin oluşmasın önünü açmak ve özellikle Meclis üyeliği sıralamasında engellilerin ve ailelerinin beklentileri karşılanmaması ortada.  O nedenle;
 
Engelli bireylere ve ailelerine, Eğitim, Sağlık, Sportif, Sanatsal ve sosyal aktivitelerin oluşturulması,
 
Engelliler Meclisi, Kent Konseyi, Meclis üyeliği ve Engellilerin yerel yönetişime etkin katılımlarının sağlanması
 
Engellilerin Anayasadan, kanun ve yasalardan, BM Engelli hakları bildirgesinden ve insan hakları deklarasyonlarında belirtilen hak temelli beklentileri ve mevcut çalışmalarla birlikte Esenlerdeki Kentsel dönüşüm çalışmaları, ulaşılabilirlik ve ulaşabilirlik çalışmaları Gibi birçok konunun Hayata geçmesini sağlayacağız..
 
 ESENLER HALKININ VE ESENLER BELEDİYESİNİN SPORA DESTEĞİNİ SAĞLAYACAĞIZ
 
Esenlerde 1967 yılından beri yaşayan içinizden biriyim, Esenlerin sorunlarını çok iyi
Biliyorum. burada iki dönem meclis üyeliği yaptım, bu anlayış Esenleri 20 yıldır yönetiyor. Hiçbir şey yapılmadı. Anadolu’nun 20 bin nüfuslu ilçesinde bütün Kamu kurum binaları var. Burada yeni yapılmış bunu da bir lütufmuş göstermenin ne anlamı var yapmadıysanız bu sizlerin hatası. Halkımıza reklam ve alay etmenin ne anlamı var.
 
Sizin sorunlarınızı yerel basından takip ediyorum ve biliyorum.  Esenlerdeki Spor Kulüplerin sorunlarını 30 Mart’ta seçildiğim zaman anında çözeceğim. Düzenlenecek planlarla spor alanları artacak. Esenlerde mevcut spor alanlarından daha fazla olacak. Dolayısıyla gençlerimiz için spor alanları ve etüt merkezleri oluşturacağız. Düzenleyeceğimiz projelerle Esenler halkının ve Esenler
Belediyesinin spora desteğini sağlayacağız.
 
 MAHALLE YAŞAM MERKEZLERİ” OLUŞTURACAĞIZ.
 
Sevgili Esenlerliler; Mahalleleri çok önemsiyoruz. Buralardaki komşuluk ilişkilerini, dayanışmayı, toplumun tutkalı olarak görüyoruz. 30 Mart sonrası, belirleyeceğimiz ve kamuoyuna duyuracağımız bir plan çerçevesinde bütün Esenler’in mahallelerinde “Mahalle Yaşam Merkezleri” oluşturacağız.Mahallelerde dostluk ve komşuluk geliştirilecek.
 
Yaşam merkezlerinde, kadınlar, emekliler, gençler, engelliler bir arada olacak. Dostluk, komşuluk, dayanışma güçlenecek. Bu merkezlerde her yaşta kadınlarımız için eğitim ve beceri kursları olacak. Çalışmak, üretici ve girişimci olmak isteyen kadınlarımıza her türlü destek verilecek. Emeklilerimiz için kurs, gezi, vb. faaliyetler düzenlenecek. Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer YEREL Haberleri

Başlık Tarih
 
RUMELİ BALKAN DERNEKLERİ FEDERASYONU’NDAN TOPKAPI SURLARINDA İFTAR…16 Haziran 2017
Usta ve Kılıç İl Başkanını Ziyaret Etti10 Haziran 2017
ESENLER'DE 'ANADOLU'YU MAYALAYANLAR'...01 Haziran 2017
FETTAH DİNDAR'IN ACI GÜNÜ...22 Mayıs 2017
“KAPTAN EMLAK, GAYRİMENKUL DANIŞMANLIK” AÇILDI…20 Mayıs 2017
MECLİS GUPLARINDA CEMEVİ TALEBİ...04 Mayıs 2017
Belediye Meclisi 2 Mayıs Salı günü 29 Nisan 2017
VARDAR VE KAYA; “23 NİSAN EGEMENLİĞİN HALKA VERİLDİĞİ GÜNDÜR…”25 Nisan 2017
BARIŞ EKMEĞİ ESENLER’DE PİŞTİ…25 Nisan 2017
ESENLER’DE SURİYELİLERLE YAPILAN KAVGA BİR CANA MALOLDU…25 Nisan 2017
Daş Ailesinin Mutlu Günü19 Nisan 2017
FERHATPAŞA VARİSLERİ ESENLER’DE YER ÇEVİRDİ…20 Nisan 2017
ESENLER MECLİSİ ENCÜMEN VE KOMİSYONLARI YENİLEDİ...05 Nisan 2017
MECLİS 3 NİSAN’DA31 Mart 2017
ERDOĞAN ESENLER'DEYDİ...28 Mart 2017
İSTANBUL'DA REFERANDUM ANKETİ...27 Mart 2017
Gazeteci Sait Yılmaz’ın Acı Günü26 Mart 2017
CHP İl Başkanı Canpolat Esenler'de... 25 Mart 2017
ESENLER’DE SUYOLU BULUŞMASI23 Mart 2017
ÖZDEMİR; “BİZE BİR CEMEVİNİ ÇOK GÖRÜYORLAR…” 20 Mart 2017
ESENLER CHP’DEN “HAYIR” PİLAVI 20 Mart 2017
NAZIM ÖZGÜR; “BENİ DARBEDEN BAŞKAN DANIŞMANI ‘AKSU’ İDİ…”17 Mart 2017
GÖKSU; "FETÖ ÜLKENİN 40 YILINI HEBA ETTİ"16 Mart 2017
MEYDANLAR KİMDEN SORULACAK…15 Mart 2017
GÜÇ SENİN, SÖZ SENİN, KARAR SENİN!!!13 Mart 2017
Çetinkaya Mecliste Meydan okudu! 07 Mart 2017
ESENLER BELEDİYESİ'NDE VERGİ KARMAŞASI...07 Mart 2017
ESENLER'DE OTOPARK SORUNU...06 Mart 2017
Engin,”Geleceğimiz İçin Oyumuz “Hayır”...05 Mart 2017
ESENLER BELEDİYE MECLİSİ 6 MART'TA...06 Mart 2017
ESKAT’A 25 YENİ PERSONEL…01 Mart 2017
ESENLER HAYIR PLATFORMU ALANLARDA...27 Şubat 2017
ESENLER 'HAYIR' DA BİRLEŞTİ...20 Şubat 2017
YAVUZ SELİM KENTSEL DÖNÜŞÜM PANELİ YAPILDI...20 Şubat 2017
ORTOPEDİK ENGELLİLLER OLAĞANÜSTÜ KONGRE YAPTI...14 Şubat 2017
ESENLER RİZELİLERİN YENİ BAŞKANI KAHVECİ…13 Şubat 2017
544 PARSEL MAHKEMEDEN DÖNDÜ...30 Ocak 2017
ESENLER ESNAF ODASINDAN 36 PROJE...25 Ocak 2017
CHP ESENLER ANAYASAYA HAYIR DİYECEK…23 Ocak 2017
MECLİS TERÖRÜ KINADI..03 Ocak 2017
BELEDİYESİ MECLİSİ DENETİM KOMİSYONU ÜYELERİ SEÇİLDİ...03 Ocak 2017
2017'NİN İLK BELEDİYE MECLİSİ OTURUMU PAZARTESİ...01 Ocak 2017
Vardar ve Yurtsever ailelerinin acı kaybı...29 Aralık 2016
ESENLER YAVUZ SELİM MUHTARI RECEP YAVAŞ’IN MUTLU GÜNÜ…27 Aralık 2016
Gazeteci Suat Türkoğlu Babasını Kaybetti...27 Aralık 2016
EYÜP’ÜN USTA GAZETECİSİ SELAHATTİN SORUCU…23 Aralık 2016
TERÖRÜN BU GÜNÜ BU DAKKA18 Aralık 2016
ESENLER HUZUR TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ...15 Aralık 2016
ESENLER’İN YENİ KAYMAKAMI; CUMA GÜNÜ GÖREVİNİN BAŞINDA…15 Aralık 2016
ESKAT’A 25 PERSONEL ALINDI…14 Aralık 2016
ÇİFTEHAVUZLAR MAHALLESİ'NDE KENTSEL DÖNÜŞÜM BAŞLIYOR...12 Aralık 2016
HÜSEYİN MERT HOCA ABLASINI KAYBETTİ…12 Aralık 2016
MECLİSTE FETÖ ATIŞMASI09 Aralık 2016
MECLİSTE TÜRBAN AÇILIMI…09 Aralık 2016
ESENLER’İN YENİ KAYMAKAMI; HULUSİ ŞAHİN… 01 Aralık 2016
RASİS ŞEHRE MARKA DEĞERİ KATIYOR01 Aralık 2016
ESENLERİN 3. KÜLTÜR MERKEZİ; PROF. DR. ADEM BAŞTÜRK...22 Kasım 2016
YAVUZSELİM MAHALLESİ'NDE KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN HALK MECLİSİ...17 Kasım 2016
YÜKSEL KILIÇ’IN ANNESİ SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI…14 Kasım 2016
CHP ESENLER BELEDİYE MECLİSİ ÜYELERİNDEN ÜÇ SORU ÖNERGESİ...09 Kasım 2016
Esenler Belediye Meclisi 7 Kasım'da...04 Kasım 2016
KADİR TOPBAŞ’IN ÖNÜ AÇILDI…02 Kasım 2016
BU GİDİŞLE “CUMHURİYETİ YOK EDECEĞİZ…” 01 Kasım 2016
ESENLER CUMHURİYET İÇİN YÜRÜDÜ… 01 Kasım 2016
ÇÖP YERALTINA İNDİRİLMELİ…26 Ekim 2016
MİMARSİNAN MAHALLE PARKI YENİLENİYOR…03 Ekim 2016
AYDINOĞLU AİLESİNİN ACI GÜNÜ…01 Ekim 2016
ESENLER KENT KONSEYİ RUHU!30 Eylül 2016
BELEDİYEDEN ÜCRETSİZ KENTSEL YAŞAM KİTABI… 27 Eylül 2016
Esenler'de Yangın Alarmı...24 Eylül 2016
YENİ ÖĞRETİM YILI ESENLER'DE AÇILDI...21 Eylül 2016
CHP Esenler’den Engelliler Yararına Kermes07 Eylül 2016
ESENLER'İN ŞEHİDİ UĞURLANDI...05 Eylül 2016
Esenler Parselleri Satılıyor...05 Eylül 2016
BELEDİYE MECLİSİ PAZARTESİ...02 Eylül 2016
CHP ESENLER 30 AĞUSTOS'U KUTLADI...30 Ağustos 2016
HAKLI TALEPLERİMİZİ DUYMAK İSTEMİYORLAR...29 Ağustos 2016
KARA GECEDE, ESENLERLİ YEDİ ŞEHİT…19 Temmuz 2016
HAZİRAN AYI ASAYİŞ RAPORU...15 Temmuz 2016
Bölükbaşı'ndan Demokrasi Mücadelesi...14 Temmuz 2016
Meclis Yoruldu Tatile Çıktı... 14 Temmuz 2016
MECLİSTE İSKİLİPLİ DÜELLOSU…12 Temmuz 2016
BELEDİYE MECLİSİ BAYRAM TATİLİ SONRASI...01 Temmuz 2016
KAYMAKAM ÜNAL ATATÜRK HAVALİMANI'NDA YARALANANLARI ZİYARET ETTİ...01 Temmuz 2016
İSTANBUL’DA YAĞIŞ…28 Haziran 2016
KAYMAKAMLIKTAN FİTRE VE ZEKAT...28 Haziran 2016
ESENLER MAYIS AYI ASAYİŞ RAPORU...13 Haziran 2016
“BU MEVCUT VE ALÇAKÇA SALDIRININ KINANMASINI DİLİYORUM”10 Haziran 2016
ESENLER’DE RAMAZAN PAROLASI; “VAKİT KARDEŞLİK VAKTİ” 06 Haziran 2016
ESENLER BELEDİYE MECLİSİ 6 HAZİRAN’DA…03 Haziran 2016
Esenler Oruçreis Muhtarı Taş, Hayatını Kaybetti 16 Mayıs 2016
VALİ VASİP ŞAHİN ESENLER BULUŞMASI…13 Mayıs 2016
ENGELSİZ ASKER KINASI YAKILDI13 Mayıs 2016
ESENLER BELEDİYESİ BORCU “182.312.236 TL” 10 Mayıs 2016
MUSTAFA USTA; ÜÇ FİDANIMIZI SAYGIYLA ANIYORUZ...07 Mayıs 2016
TIR PASTAHANEYE GİRDİ, ŞOFÖR KAÇTI…05 Mayıs 2016
KAYMAKAMLIKTAN MADDİ DETEK VE İŞ EDİNDİRME…05 Mayıs 2016
CHP ESENLER 23 NİSAN DA ATATÜR ANITI’NDA TOPLANDI…25 Nisan 2016
ZAFER SEVEN; YILLARCA ESENLER, GÜNGÖREN VE KÜÇÜKÇEKMECE HALKINA HİZMET VERDİK…”20 Nisan 2016
SEN SUSMA...19 Nisan 2016
ESENLER YOLLARI DAR…18 Nisan 2016
ESENLER'DE ASKERİ ARAZİYE ELLİ BİN KONUT...14 Nisan 2016
2015 YILI FAALİYET RAPORU, MECLİSTEN GEÇTİ…11 Nisan 2016
MECLİSTE SEÇİMLER YAPILDI, FLORANSA VE VENEDİK GEZİSİ KAPILDI…06 Nisan 2016
“GÖKSU, SANA KEFİL OLDUĞUM GÜNLERE YAZIKLAR OLSUN!”31 Mart 2016
ESENLER NAMIK KEMAL ÇEŞMESİ RESTORE EDİLECEK31 Mart 2016
KAYMAKAMLIK TERAS KATI HİZMETTE…29 Mart 2016
ESENLER MENDERES ORTAOKULU'NDAN SPOR BAŞARISI...24 Mart 2016
ESENLER KIZILAY’I MUHTARLAR ZİYARET ETTİ…18 Mart 2016
'ESİR' ESENLER'DE...14 Mart 2016
ATIKTAN 6 YILDA 3 MİLYON DEFTER14 Mart 2016
BELEDİYE MECLİSİ 7 MART’TA…05 Mart 2016
ESENLER’DE UZUN ARAÇ KAOSU…01 Mart 2016
‘ESENLER HUZUR VE GÜVEN ŞEHRİ’NE BİR ADIM…23 Şubat 2016
BAYBURTLULARDAN MEVLİD…22 Şubat 2016
ESENLER KIZILAY ŞUBESİ KONGRESİNİ YAPTI...22 Şubat 2016
GÖKSU, KILIÇDAROĞLU HAKKINDA SUÇ DUYURUSU YAPTI...10 Şubat 2016
ESENLER'İN TARİHİ ESERLERİ YENİLENECEK...07 Şubat 2016
YANGIN CAN ALDI...05 Şubat 2016
MECLİS 1 ŞUBAT'TA...30 Ocak 2016
KENT KONSEYİ TOPLANDI…26 Ocak 2016
ESENLER ESNAF ODASI UMREYE GİDİYOR…20 Ocak 2016
ÇATAR, PİR SULTAN'A 3. KEZ BAŞKAN SEÇİLDİ...05 Ocak 2016
2016'NIN İLK BELEDİYE MECLİSİ 4 OCAK'TA...31 Aralık 2015
KENTSEL DÖNÜŞÜME YILDIZ KATKISI...25 Aralık 2015
DİKENLER GÜLE DÖNÜYOR...25 Aralık 2015
KASIM DA 647 OLAY...24 Aralık 2015
BOŞ BİNADA İNTİHAR GİRİŞİMLERİ ENGELLENDİ…16 Aralık 2015
MECLİS 7 ARALIK’TA…04 Aralık 2015
BURUK 3 ARALIK…04 Aralık 2015
ESENLER’DE YAĞMUR YAĞDI, TRAFİK FELÇ…30 Kasım 2015
ŞU GARİP İLÇENİN HİN POLİTİKACILARI…28 Kasım 2015
ESENLER EN HIZLISINI SEÇTİ..28 Kasım 2015
ÜST GEÇİT YENİLENDİ…25 Kasım 2015
ÜSTGEÇİT BAKIMA ALINDI…23 Kasım 2015
ŞİDDETLİ LODOS ESENLER’DE ÇATI UÇURDU…23 Kasım 2015
ŞAHİN; "ESENLER DOĞRUSUNU YAPTI, ESNAFIMIZ AKP İKTİDARINDAN MEMNUN…” 19 Kasım 2015
“YEREL MANŞET “ALTI AYDIR YAYINDA…17 Kasım 2015
GÜRSES AİLESİNDE BÜYÜK ACI…12 Kasım 2015
ESENLER’DE ASAYİŞ BERKEMAL…13 Kasım 2015
YAVUZ SELİM MAHALLESİ PROJE AŞAMASINDA… 11 Kasım 2015
TUNA'YA EĞİTİM VADİSİ...11 Kasım 2015
ESENLER HUZURA VARDI, AMA EKSİKTİ...06 Kasım 2015
ESENLER’DE CHP İKİNCİ KALDI, BÖLÜKBAŞI İTİRAZ ETTİ, AKP %65...02 Kasım 2015
ERDOĞAN AKSU; TEŞEKKÜRLER TÜRKİYE!02 Kasım 2015
BÖLÜKBAŞI’NA ROMANLARDAN TAM DESTEK…30 Ekim 2015
YETKİLİLERDEN ÇÖZÜM BEKLENİYOR…06 Ekim 2015
MECLİS 5 EKİMDE...02 Ekim 2015
KONSEYE BU VAAZ YAKIŞMADI...01 Ekim 2015
CUMHURİYET MEYDANI'NDAKİ TRAFO NE ZAMAN KALKACAK?28 Eylül 2015
"YEREL TATİL" BİTTİ…12 Eylül 2015
YEREL TATİL…06 Ağustos 2015
TÜRKİYE’YE ÖRNEK PROJE23 Temmuz 2015
BABA AYDIN; “ÇAĞDAŞ İÇİN BİR DAMLA GÖZYAŞI DÖKMEYECEĞİZ”…21 Temmuz 2015
SURUÇ ESENLER’İ DE VURDU…21 Temmuz 2015
CHP ESENLER KONGRE SÜRECİNE HAZIR…15 Temmuz 2015
KAYMAKAMLIK BİNASI VE ÇEVRESİ ÇOK KARANLIK…14 Temmuz 2015
ŞAHİN AGA, RUMELİLİLERİ ÜZDÜ...14 Temmuz 2015
TEMMUZ MECLİSİ...10 Temmuz 2015
USTA'NIN SORU ÖNERGESİ BAŞKANLIK MAKAMINA HAVALE...09 Temmuz 2015
RUMELİLİLER İFTARINDA ESENLER BULUŞTU…24 Haziran 2015
RAMAZAN; 18 HAZİRAN PERŞEMBE GÜNÜ BAŞLIYOR…16 Haziran 2015
UZUN ARAÇ BELEDİYE OTOBÜSÜNE ÇARPTI…04 Haziran 2015
GEÇMİŞ OLSUN HÜSEYİN KOÇ…01 Haziran 2015
YARDIM MECLİSİ 2 HAZİRAN'DA...29 Mayıs 2015
ESENLER BELEDİYESİ 2. OLAĞANÜSTÜ MECLİSİ...25 Mayıs 2015
Esenler Sokakları Seçim Öncesi Bakımda...20 Mayıs 2015
CHP'Lİ MECLİS ÜYESİ MUSTAFA USTA'YA ŞÜPHELİ SALDIRI...14 Mayıs 2015
MECLİSTE DENİZ’LER ANILDI, ESKON’DAN MAAŞ ALANLAR DA…08 Mayıs 2015
ESENLER BELEDİYE MECLİSİ’NDEN BAŞKAN’A "METRİS" İÇİN TAM YETKİ…29 Nisan 2015
MİMAR SİNAN CAMİİ CUMA NAMAZINA HAZIR... 07 Nisan 2015
ENCÜMEN ÜYELERİ VE İHTİSAS KOMİSYONLARI BELİRLENDİ..07 Nisan 2015
ESENLER GİRESUNLULAR DERNEĞİ BATLAMA PLATFORMU’NU AĞIRLADI…02 Nisan 2015
KAYMAKAM ÜNAL, VALİDESİNİ KAYBETTİ...02 Nisan 2015
ESENLER’DE MUHTEŞEM GİRESUN GECESİ…31 Mart 2015
ESENLER ÇANKIRILILAR DERNEĞİ KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…16 Mart 2015
ESENLER'DE ŞUBAT AYINDA 704 OLAY...10 Mart 2015
KAYA; DÖRTYOL MEYDANI’NDA YERİ OLANLAR ACİL DURUMLARDA NE YAPIYORLAR?07 Mart 2015
MECLİSTE CHP’Lİ ÜYELERİN CEMEVİ TALEBİ…04 Mart 2015
PALETLİ DEV İŞ MAKİNELERİ ESENLER CADDELERİNDE…27 Şubat 2015
BELEDİYE MECLİSİ 2 MART SAAT 15.00’TE…27 Şubat 2015
CEMAL KAYA 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI…26 Şubat 2015
“ESENLER ESNAFI, ESENLER ESNAF ODASI’NA KAYIT OLMALI” 10 Şubat 2015
ADNAN KAYMAKÇI; “CHP’Lİ MECLİS ÜYELERİ DEMOKRATİK HAKLARINI KULLANMIŞLARDIR." 07 Şubat 2015
ÖNERGELER MECLİSTE OKUNMADAN OYBİRLİĞİYLE BAŞKANLIK MAKAMINA GÖNDERİLDİ…06 Şubat 2015
YETİMLERE TARİHİ GEZİ...05 Şubat 2015
ESNAF ODASI EŞRAFI BİR ARAYA GETİRDİ…28 Ocak 2015
YENİ YIL VERİLEN SORU ÖNERGELERİYLE BAŞLADI...06 Ocak 2015
ESENLER'DE KAÇAK VE RUHSATSIZ BİNALAR MAHKEMELİK...06 Ocak 2015
Rumeli Balkan Dernekleri Federasyonu Kongresi Bugün...13 Aralık 2014
ESENLER’İN KIŞ ÇİÇEKLERİYLE RENKLENDİRİLMESİ KAÇ PARA?10 Aralık 2014
YTÜ’DE ŞEB-İ ARUS 09 Aralık 2014
BELEDİYE 45 MİLYON DAHA BORÇLANACAK...05 Aralık 2014
KILIÇ; "İBRAHİM TURHAN LİSESİ PARKINA İNŞAATI KİM YAPIYOR"05 Aralık 2014
İBRAHİM TURHAN LİSESİ PARKI’NDA NELER DÖNÜYOR…04 Aralık 2014
3 ARALIK ESENLER'DE KUTLANDI...04 Aralık 2014
EMNİYET SIKI DENETİMLERE DEVAM EDİYOR…03 Aralık 2014
ÇETİNKAYA; “KAMU KURUMLARI KÜÇÜK TALEPLERİ BİZE GETİRİYORLAR” 02 Aralık 2014
PAZARTESİ BELEDİYE MECLİSİ VAR...28 Kasım 2014
ESENLER’DE ÖĞRETMENLERE YEMEK…26 Kasım 2014
DENİZ AİLESİNİN ACI GÜNÜ...24 Kasım 2014
AKP ESENLER 5. OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI…24 Kasım 2014
CHP MECLİS ÜYELERİ HAVAALANI MAHALLESİ'NDE...20 Kasım 2014
ESENLER'DE POLİS ALARMDA...20 Kasım 2014
YAVUZSELİM MAHALLESİNDE YANGIN…19 Kasım 2014
ESENLER DERNEKLERİ EMNİYET MÜDÜRÜ YILMAZ'I ZİYARET ETTİ...17 Kasım 2014
ESENLER'DE HAVALANI MAHALLESİ KAYNIYOR..14 Kasım 2014
ESENLER EMNİYETİ’NDEN ANİ UYGULAMA…14 Kasım 2014
ESENLER AŞURA CENNETİ...07 Kasım 2014
MECLİS; CUMHURBAŞKANI ZİYARETİ İLKLERİ YAŞATTI, SİGARA İÇENLER CHP'Lİ DEĞİL...07 Kasım 2014
"3. ULUSLAR ARASI BALKANLAR VE GÖÇ KONGRESİ" PROGRAMI…05 Kasım 2014
AŞURA DAĞITMALAR BAŞLADI…05 Kasım 2014
HDP ESENLER İLÇE ÖRGÜTÜ 1. OLAĞAN KONGRESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ…04 Kasım 2014
SİGARACILARA CEZA GECİKMEDİ...04 Kasım 2014
ESENLER BELEDİYE MECLİSİ 3 KASIM'DA31 Ekim 2014
ESENLER YAVUZSELİM MAHALLESİNDE FENER ALAYI...31 Ekim 2014
Birleşik Esnaf ve Sanatkârlar Odası’ndan Esenler Esnafına Bayrak...31 Ekim 2014
CUMHURİYET YASLI KUTLANDI...31 Ekim 2014
Esenler Tekkeköy Derneği İlk Kongresini Yaptı20 Ekim 2014
“ HUZUR VE ASAYİŞ HEPİMİZ İÇİN ÖNEMLİ.” 20 Ekim 2014
KILIÇ; BÜTÇE İNSANLARIN YAŞAMINI KOLAYLAŞTIRMAK İÇİN YAPILIR...17 Ekim 2014
ESENLER BÜTÇESİ GEÇTİ...17 Ekim 2014
GÖKDEMİR’LERDE ACI KAYIP11 Ekim 2014
BELEDİYE MECLİSİ 13 EKİM'DE...10 Ekim 2014
SAADET ESENLER 5. OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI…01 Ekim 2014
KENT KONSEYİ UYUŞTURUCUYU MASAYA YATIRDI…02 Ekim 2014
ESENLER’DE TENEKE CAMİDEN TAŞ CAMİYE23 Eylül 2014
ESENLER’DE GAZİLER GÜNÜ…22 Eylül 2014
YALÇINKAYA; BİZİM HASEDİMİZ DE KASEDİMİZ DE YOKTUR…22 Eylül 2014
ESENLER DEF YENİ BAŞKANI BEKİROĞLU…16 Eylül 2014
ERDOĞAN AKSU; FINDIK KABUĞUNA SAKLI DÜNYALAR…15 Eylül 2014
CEM HAYDAR BEKTAŞ ANNESİ HAYRINA YEMEK VERDİ...15 Eylül 2014
ESENLER PROTOKOLÜ ESENLER`İ KONUŞTU...15 Eylül 2014
ONURKENT’TE İŞSAĞLIĞI SERTİFİKA TÖRENİ...15 Eylül 2014
Esenler İşitme Engelliler Derneğinden İftar...17 Temmuz 2014
Esenler ‘Çocuk Sokağı’nın Bilinmeyen Yüzü...15 Temmuz 2014
ESENLER BELEDİYE MECLİSİ 7 TEMMUZ’DA…04 Temmuz 2014
KONSEY AYNİ KONSEY…28 Haziran 2014
ESENLER’DE RAMAZAN SAMİMİYETİ…25 Haziran 2014
YILMAZ AİLESİNİN YASLI GÜNÜ25 Haziran 2014
işsiz gençten intihar girişimi...25 Haziran 2014
BELEDİYEDEN MUHTARLARA BRİFİNG…21 Haziran 2014
ESENLER ESNAFINDAN ÇANAKKALE ÇIKARTMASI…19 Haziran 2014
ESENLER’İN YENİ HÜKÜMET KONAĞI'NDA HİZMET VERİLMEYE BAŞLANDI…18 Haziran 2014
‘ESENLER BELEDİYESİ, KAVAŞRA BELEDİYESİ İLE KARDEŞ’ OLDU…06 Haziran 2014
ESENLER BELEDİYE MECLİSİ, 2 – 6 HAZİRAN TARİHLERİNDE TOPLANACAK…30 Mayıs 2014
EMNİYET'TE BİRLİK GECESİ...28 Mayıs 2014
ESENLER EMNİYETİ KORSAN CD OPERASYONU GERÇEKLEŞTİRDİ…24 Mayıs 2014
MİNÜBÜSÇÜLER İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNÜNDE...13 Mayıs 2014
Mecliste CHP’li Üyelerden Teklif...05 Mayıs 2014

KÖŞE YAZARLARI
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
ARŞİV
..
SİZ DE YAZIN-YAYINLAYALIM!
HABERE DEĞER "ESENLER VE ÜLKE" YE DAİR KONULARI,GERÇEKLERİ,  
yerelgazeteci@hotmail.com,
esenlertime@hotmail.com,

E-MAİL ADRESLERİNDEN
GAZETEMİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ...
EN ÇOK OKUNAN
Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
FOTO GALERİ
RADYO

TAKVİM
BU GÜNKÜ GAZETELER
FACEBOOK-BEĞEN
HABERLER