Ana Sayfa > SİYASET

“ATMA RECEP DİN KARDEŞİYİZ”…
11 Haziran 2013
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti grup toplantısında Başbakana “Atma Recep din kardeşiyiz” dedi…
Fontu Büyült Fontu Küçült 100%
 “ATMA RECEP DİN KARDEŞİYİZ”…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu parti grup toplantısında Başbakana “Atma Recep din kardeşiyiz” dedi…

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın, “Camiye bira şişeleriyle girdiler” sözüne, “Camiye içki şişeleriyle girdi demek sorumsuzluktur. Sorumsuzluğun da ötesinde ahlaksızlıktır. Hangi hırs bu noktaya getiriyor Recep Tayyip Erdoğan’ı. Bu ülkeyi bölmekten senin ne yararın var, kardeşi kardeşe düşürmekten senin ne yararın var? Yazık günah değil mi bu ülkeye. Sen provokasyon yapıyorsun. Bir numaralı provokatörsün sen” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Gezi Parkı olaylarını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını değerlendirdi.

“HEPİMİZ PSİKOLOG OLDUK”

Başbakan’ın açıklamalarını sert sözlerle eleştiren CHP lideri şöyle dedi:
“Bütün Türkiye psikanalize merak saldı. Herkeste bir korku hakim. Eyvah Recep Tayyip Erdoğan konuşacak. Bu korku var. Hepimiz psikolog olduk. Hepimiz vazgeçirmeye çalışıyoruz aman ha, memleketi felakete götüreceksin, sen konuşma diyoruz ama ‘hayır’ diyor, ben bildiğimi konuşacağım. Öfke baldan tatlıdır derler ama küpüne zarar verir. Sana zarar verse bir sorun yok, ülkeye zarar veriyorsun.

Her toplumun içinde provokatörler olabilir. Gençlerin arasına sızabilirler. Mahalleye…Her yere sızabilirler. Hepimizin ortak görevi provokasyona gelmemektir. Ama bir sorun var provokatör başbakan olursa ne olacak? Sorunumuz o.

-“O TECAVÜZCÜLERE BAŞARILAR DİLEDİN SEN”-

Ne söyledi. Gençler dedi, camiye bira şişeleriyle girdi. Akıl var mantık var. Sayın Recep Tayyip Erdoğan İncirlik Üssü’nde Kur’an yırtılırken neden sesin çıkmadı, gıkın çıkmadı. Kur’an yırtıldı. Kur’an yırtıldığında senin sesin niye çıkmadı Recep Tayyip Erdoğan? İki, Irak’ta milyonlarca, yüzbinlerce Müslüman kadına tecavüz edildi. Senin gıkın niye çıkmadı Recep Tayyip Erdoğan. Sen ne yaptın. O tecavüzcülere başarılar diledin sen. Bu halk bunu unutmayacak.

Oraya bira şişeleriyle girildiğini söyledi. En iyi kim bilir. Camide çalışan bilir. Müezzine soruyorlar, böyle bir olay var mı? Fuat Yıldırım düzgün bir adam, namuslu bir adam, bir din adamı zaten, yalan söylemez, ‘Burada içki içilmedi’. Ne desin.

“BİR NUMARALI PROVOKATÖRSÜN SEN”-

Siyaset adamı sorumluluk sahibi olmak durumundadır. 'Camiye içki şişeleriyle girdi' demek sorumsuzluktur. Sorumsuzluğun da ötesinde ahlaksızlıktır.Hangi hırs bu noktaya getiriyor Recep Tayyip Erdoğan’ı. Bu ülkeyi bölmekten senin ne yararın var, kardeşi kardeşe düşürmekten senin ne yararın var? Yazık günah değil mi bu ülkeye. Sen provokasyon yapıyorsun. Bir numaralı provokatörsün sen.”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın “Sizin anladığınız dilden konuşacağım” dediğini belirterek, “Ne demek anladığınız dilden konuşacağım, yani dövecek misin? Öldürecek misin? Özgürlük isteyenlerin dövüldüğü, yerlerde sürüldüğü rejime ne denir dikta rejimi denir. Başındaki adama da diktatör denir” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada Gezi Parkı olaylarını ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını değerlendirdi.

Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini ifade eden CHP lideri, “Küçük bir kıvılcım ile başladı olay. Gezi Parkı’ndaki ağaçlara sahip çıkmak istedi gençlerimiz. Gittiler çadırlarını kurdular. Kendi ağaçlarımıza sahip çıkacağız dediler. Orantısız güç kullanıldı ve Türkiye ayağa kalktı. Üç yurttaşımız yaşamını yitirdi. 10’un üstünde yurttaşımızın da göz kaybı var, bir gözünü kaybetti. Bunun birileri tarafından dile getirilmesi lazım. Bu konuda görev üstlenen tek siyasi parti var, halkın yanında olan parti CHP” dedi.

“ONLARIN HAKLI EYLEMLERİNİN YANINDA KAPI GİBİ CHP DURACAKTIR”-

CHP Genel Başkanı konuşmasında özetle şöyle dedi:
“Efendim, ‘niye konuşuyorsunuz bunu’ niye konuşmayacağız. Bu ülkeye demokrasi ya gelecek ya gelecek. Gençler bizim gençlerimiz. Bizim çocuklarımız, bizim umudumuz, bizim geleceğimiz gençler. O gençleri göz ardı edemeyiz. Onların haklı eylemlerinin yanında kapı gibi CHP duracaktır.
Gençler idealisttir. Genç delikanlıdır, kenti için çalışan delikanlıdır, köyü için çalışan delikanlıdır, ülkesi için çalışan delikanlıdır. Gençlerimize sahip çıkmak ve onları dinlemekte her siyasi parti liderinin temel görevidir. Ama gençlerimize önce ‘bunlar apolitik’ dedik, bunlar Türkiye’nin ve dünyanın sorununu bilmiyor dedik. Bunlar bilgisayar çocukları dedik ama gençler kendilerini bize de Türkiye’ye de dünyaya da gayet güzel anlattılar. Biz apolitik değiliz, bütün sorunları biliyoruz dediler. Bu gençlik Türkiye’nin küresel kuşağıdır. Onun içindir ki küçük bir parkta yeşeren filiz bütün dünyada ses getirdi. Bu kuşak küresel bir kuşak.

Gençleri hafife almayacağız. Ve onları dinleyeceğiz. Ne istiyor bu gençler? Daha fazla demokrasi istiyorlar, daha fazla özgürlük istiyorlar, çevreye saygı istiyorlar. Çok şey mi istiyorlar.

Taksim Gezi Parkı olayı bir şey daha öğretti. Cumhuriyet gerçekten gereğini yapmış. Emin ellere teslim etmiş cumhuriyeti Mustafa Kemal Atatürk, gençlere emanet etmiş.

O kadar ki efendim ‘dört ağaca bunlar sahip çıkıyorlar’. Bunu söyleyen insan da ağaç sevgisi olabilir mi? Ağaç sevgisi olmayan insan da insan sevgisi olabilir mi? İnsan sevgisi olmayan bir insanın ülkeyi yönetme kudreti olabilir mi?

-“BİR KARA KAFA KARŞI ÇIKIYOR”-

O çocuklarımız eylem yaptı, doğrudur. Bütün dünya sahip çıktı, doğrudur. Bütün halk destek verdi, doğrudur ama bir kara kafa dünyayı keşfetmemiş dünyayı kendi merkezi olarak gören bir insan bunlara karşı çıkıyor. O istediği kadar karşı çıksın, nehir okyanuslara mutlaka ulaşacaktır.
Bir demokrasi dersi veriyorlar siyasal iktidara, sen bizim özel yaşamımıza müdahale edemezsin diyorlar.
O gençlere hepimizin saygı duyması gerekiyor.

GENÇLERE SESLENDİ-

Demokrasi farklı bir şeydir. Sadece sandığa gidip oy kullanmak değildir demokrasi. Vatandaş ödediği verginin hesabını sorar demokrasilerde. Siyasal iktidar bunun hesabını verir. Türkiye henüz bu aşamaya gelmedi. Gençlere sesleniyorum. Vergi ödeyen her yurttaşıma sesleniyorum. Ödediğin verginin hesabını sor.

Demokrasilerde halkı dinleyeceksin. Onun öncülüğünü demokrasilerde sivil toplum yapar.
Hani birisi diyor ya, ‘Efendim Türkiye ikinci sınıf demokrasi değil’. Son derece haklı, ikinci sınıf değil, maalesef uluslar arası kuruluşlar Türkiye’de üçüncü sınıf demokrasinin olduğunu söylüyorlar. Yani diktatörlükten bir önceki adım. Taksim’deki çocuklarımız, gençlerimiz bu ülkede birinci sınıf demokrasi istiyor.

-“O NEDENLE BEN SANA DİKTATÖR DİYORUM RECEP TAYYİP ERDOĞAN”-

Bir kişi yasama ve yargı bizim için ayak bağıdır derse o kişinin demokrat olmadığını herkes bilir. Bunu söyleyen kişi bugün bize demokrasi dersi vermeye kalkıyor. Sen kim demokrasi kim, sen kim özgürlük kim, sen otur önce kendine bir bak. Ve şunu söylemeyecek benim polisim, benim valim…İyi de bunlar senin babanın malı mı? Nereden çıkardın? Vali devletin valisidir, polis de devletin polisidir. Ama sen bunları kendi valin, kendi polisin haline getirdin. O nedenle ben sana diktatör diyorum Recep Tayyip Erdoğan.

Halk ile polisi karşı karşıya getirdin. Hatay Dörtyol’daydı, bir AKP milletvekilinin oğlu karakolda polisleri sıraya dizip hesap sormuyor muydu, senin aklın neredeydi o zaman? Kalkmışsın polisi savunuyor. Neden, orantısız güç kullandığı için. Polise saygımız var. Halkın polisine saygımız var. İktidarın polisini asla istemiyoruz.

“HALKIN POLİSİ VAR, RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN POLİSİ VAR”-

Halkın polisi var, Recep Tayyip Erdoğan’ın polisi var. Halkın polisiyle bir sorunumuz yok. Halkın polisine CHP sahip çıkıyor. Nasıl sahip çıkıyor, halkın polisinin özlük haklarının iyileştirilmesi için 3 tane yasa teklifi verdik. Recep Tayyip Erdoğan’a sesleniyorum, halkın polisinden yanaysan gel şu polislerin özlük haklarını düzeltelim. Gelir mi, gelmez. Her şeyi istismar ettiği gibi polisleri de istismar ediyor. Her şeyi kullandığı gibi polisleri de kullanıyor.

-“YANİ DÖVECEK MİSİN? ÖLDÜRECEK MİSİN?”-

‘Sizin anladığınız dilden konuşacağım’ dedi. İki dil var. Şiddet dili, sevgi dili. Şiddet dilini kullanan Recep Tayyip Erdoğan. Sevgi dilini kullanan gençlerimiz. Ne demek anladığınız dilden konuşacağım, yani dövecek misin? Öldürecek misin? Ne istiyor bu gençler, demokrasi istiyor. Demokrasi isteyenin öldürüldüğü rejime ne denir dikta rejimi denir. Özgürlük isteyenlerin dövüldüğü, yerlerde sürüldüğü rejime ne denir dikta rejimi denir. Başındaki adama da diktatör denir.

-“HEPİMİZ PSİKOLOG OLDUK”-

Bütün Türkiye psikanalize merak saldı. Herkeste bir korku hakim. Eyvah Recep Tayyip Erdoğan konuşacak. Bu korku var. Hepimiz psikolog olduk. Hepimiz vazgeçirmeye çalışıyoruz aman ha, memleketi felakete götüreceksin, sen konuşma diyoruz ama ‘hayır’ diyor, ben bildiğimi konuşacağım. Öfke baldan tatlıdır derler ama küpüne zarar verir. Sana zarar verse bir sorun yok, ülkeye zarar veriyorsun.

Her toplumun içinde provokatörler olabilir. Gençlerin arasına sızabilirler. Mahalleye…Her yere sızabilirler. Hepimizin ortak görevi provokasyona gelmemektir. Ama bir sorun var provokatör başbakan olursa ne olacak? Sorunumuz o.

“O TECAVÜZCÜLERE BAŞARILAR DİLEDİN SEN”-

Ne söyledi. Gençler dedi, 'camiye bira şişeleriyle girdi'. Akıl var mantık var. Sayın Recep Tayyip Erdoğan İncirlik Üssü’nde Kur’an yırtılırken neden sesin çıkmadı, gıkın çıkmadı. Kur’an yırtıldı. Kur’an yırtıldığında senin sesin niye çıkmadı Recep Tayyip Erdoğan? İki, Irak’ta milyonlarca, yüzbinlerce Müslüman kadına tecavüz edildi. Senin gıkın niye çıkmadı Recep Tayyip Erdoğan. Sen ne yaptın. O tecavüzcülere başarılar diledin sen. Bu halk bunu unutmayacak.

Oraya bira şişeleriyle girildiğini söyledi. En iyi kim bilir. Camide çalışan bilir. Müezzine soruyorlar, böyle bir olay var mı? Fuat Yıldırım düzgün bir adam, namuslu bir adam, bir din adamı zaten, yalan söylemez. ‘Burada içki içilmedi’. Ne desin.

-“BİR NUMARALI PROVOKATÖRSÜN SEN”-

Siyaset adamı sorumluluk sahibi olmak durumundadır. Camiye içki şişeleriyle girdi demek sorumsuzluktur. Sorumsuzluğun da ötesinde ahlaksızlıktır. Hangi hırs bu noktaya getiriyor Recep Tayyip Erdoğan’ı. Bu ülkeyi bölmekten senin ne yararın var, kardeşi kardeşe düşürmekten senin ne yararın var? Yazık günah değil mi bu ülkeye. Sen provokasyon yapıyorsun. Bir numaralı provokatörsün sen. Hadi kuldan utanmıyorsun, Allah’tan kork, yalan söylenir mi, bulunduğun makama yaşanır mı?

6-7 EYLÜL OLAYLARINI HATIRLATTI-

Türkiye’yi çatışma kültürünün içine sokuyorsun. Bakın 6-7 Eylül olaylarını unutmayın. Ne diye başladı, Selanik’te Atatürk’ün evine bomba koydular diye başladı. Sonra bunun provokasyon olduğu anlaşıldı…
Bereket versin bizim insanımız dolduruşa gelmiyor, provokasyona gelmedi. Ya kan gövdeyi götürseydi sorumlusu kim olacaktı.

Sayın Başbakan Fas’a gitmeden önce Anadolu Ajansı bir haber veriyor, ‘Başbakan Fas Kralı ile de görüşecek’ diye. Görüştü mü? Fas’taki geziyi yarım bırakmak zorunda kaldı. İtibarsız bir Türkiye Cumhuriyeti başbakanı yarattı. İran’da da öyle olmadı mı? Bir gün beklettiler. Nal toplayıp geldi Türkiye’ye. Ben Swoboda’ya rest çektim. 7 gün 24 saat bütün televizyon kanalları vay efendim şöyle oldu…

-“FAİZ LOBİSİ” YANITI-

Gitti Fas’a öyle bir konuşma yaptı ki son 10 yılın en büyük borsa düşüşünü yaşadık. Bir haftada 22 milyar liralık kayıp yaşandı yani 12 milyar dolarlık kayıp…

Bugün Türkiye’nin net döviz açığı net 434 milyar dolar.

Piyasadaki bu çalkantının nedenini faiz lobisine bağlıyor. Her seferinde bir suçlu bulacak ya. Bereket bu sefer CHP’yi bulmamış. Dilin kemiği yok ki, tek ayak üstünde 40 tane yalan rahat söyleyebilir.

“SIKMAZSAN NAMERTSİN”-

Bu ülkede faiz lobisi varsa Allah aşkına yeni mi aklın başına geldi, 10 yıldır iktidarsın. Onların ‘ümüğüni sıkacağım’ diyor. Sıkmazsan namertsin.
Kısa vadeli dış borç yedi kat arttı. Cari açık 1950 ile 2002 52 yılda 44 milyar dolar. Son 10 yılda oluşan cari açık 350 milyar dolar.

Borç alan ne öder, faiz öder. Bu borcu sen aldın, faiz lobisinden şikayet ediyorsun. O koltukta ne işin var o zaman. Sıkılmasa şunu söyleyecek o Gezi Parkı’nda oturan gençler var ya bütün bu borçları onlar yaptı diyecek.

Eğer faiz lobisinden şikayet ediyorsanız, neredeydiniz 10 yıldır?

1979-2002 ödenen faiz 135 milyar lira. 2002-2012 ödenen faiz 135 milyar liradan 498 milyar liraya çıkmış durumda. 498 milyar lira faiz ödedin Recep Tayyip Erdoğan, çık bunu millete anlat bakalım. Kimin cebinden gitti, çiftçi ödedi, emekli ödedi, esnaf ödedi, herkes ödedi, kim ödemedi Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları…

“SENİN DİLİN ONLARA LEKE SÜRMEYE YETMEZ”-

Siyasetçi vatandaşını aşağılamaz, onu yüceltir. Dini siyasete alet etmez. Az önce bir cami dolayısıyla Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı o sorumsuz açıklamadan örnek verdim. Amacı dini istismar etmek, amacı o gençlerimize leke sürmek, senin dilin onlara leke sürmeye yetmez. Siyasetçi kul hakkı yemez. Ama bunlar kul hakkı yiyor. Kul hakkı yiyenlerin de sırtını sıvazlıyorlar. Siyasetçi yalan söylemez.

“ATMA RECEP DİN KARDEŞİYİZ”-

2 milyar 800 milyon ağaç dikildi, dedi. Hesap yaptık. Günde 12 saat ara vermeksizin her 20 dakikada bir ağaç dikseler 213 yıla ihtiyacımız var. Atma Recep din kardeşiyiz. Bu kadar da atılmaz ki.
Meşhur bir fıkra var. 'Adamın birisi ölüyor öbür dünyaya gidiyor. Bakıyor bir duvar. Milyarlarca saat. Soruyor meleğe. Dünyada herkesin bir saat var. Yalan söylediğinde saat çalışır. Biz de bir başbakan var, Recep Tayyip Erdoğan, onun saati var mı diyor. Onun saatini diyor cehennemde Azrail vantilatör olarak kullanıyor.’ “

Facebook hesabınızla yorum yapın:
Veya Facebook'a bağlanmadan yorum yapın:

Rumuz veya Ad/Soyad*
E-posta*

(E-posta adresiniz sitede görünmez)
Yorum*


(Yandaki güvenlik kodunu bu alana giriniz)
   
 

Diğer SİYASET Haberleri

Başlık Tarih
 
SÖZDE SİYASETİN SONU…15 Ocak 2018
CHP İSTANBUL'DA YOLDAŞLIK KAZANDI; CANAN KAFTANCIOĞLU...15 Ocak 2018
​ŞUAYİP BABA’YA VEFA ÖDÜLÜ…11 Ocak 2018
Canan Kaftancıoğlu CHP İl Başkanı adayı11 Ocak 2018
TEŞEKKÜRLER, CHP DELEGELERİ…27 Aralık 2017
KILIÇDAROĞLU'NDAN SERT AÇIKLAMALAR...12 Aralık 2017
CHP ESENLER 10. OLAĞAN KONGRESİ 24 ARALIK'TA...08 Aralık 2017
KONGRELER KALDIĞI YERDEN...05 Aralık 2017
AKSU; SİYASET “İDE İLE OLUR, Bİ DENE İLE OLMADI Bİ DAHA DENE İLE” OLMAZ...01 Aralık 2017
CHP KURULTAYI 3-4 ŞUBAT'TA...30 Kasım 2017
AKSU; YER YARILMAZ GÖK ÇATLAMAZ İSE ADAYIZ…16 Kasım 2017
SİYASETİN ALFABESİNİ BİLENLERE…09 Kasım 2017
AKSU'DAN DAVET....09 Kasım 2017
​KILIÇDAROĞLU; “DAVASINA İNANAN BAŞKAN İSTİYORUM”09 Kasım 2017
ERDOĞAN AKSU; HEP AYNİ Mİ OLACAK? HAYIR OLMAMALI…06 Kasım 2017
​AKSU; PARTİDE VE SİYASETTE UZLAŞI ŞART…01 Kasım 2017
BÖLÜKBAŞI; "İYİ TÜRKİYE, İYİ YARINLAR İÇİN..."01 Kasım 2017
TKP'li Belediye Başkanı Esenler'de30 Ekim 2017
“EFENDİLER YARIN CUMHURİYETİ İLAN EDECEĞİZ…”30 Ekim 2017
AKŞENER: “BU İKTİDAR GİDİCİ…”25 Ekim 2017
BAYKAL'IN YENİ SAĞLIK DURUMU AÇIKLAMASI...24 Ekim 2017
ERDOĞAN: HATA YAPTIK, KIYMETİNİ BİLEMEDİK, BEN DE SORUMLUYUM!24 Ekim 2017
ADAYIM VE DELEGEYE GÜVENİYORUM…21 Ekim 2017
BAYKAL YOĞUN BAKIMDAN ÇIKTI...18 Ekim 2017
Yüksel Kılıç Trafik Kazası Geçirdi!18 Ekim 2017
ESENLER’İN 2018 BÜTÇESİ 320 MİLYON TL...09 Ekim 2017
EVET, İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAYIM…13 Ekim 2017
KOÇ ÖRGÜTÜN VİCDANINA HAVALE ETTİ13 Ekim 2017
MÜCADELEYE DEVAM 29 Eylül 2017
KOÇ SİYASİ EMEKLİLİĞE IŞIK YAKTI...28 Eylül 2017
TOPBAŞ'IN YERİNE İKİ ADAY...22 Eylül 2017
TOPBAŞ İSTİFA ETTİ...22 Eylül 2017
NİCE 94 YILLARA…09 Eylül 2017
YENİ KABİNE20 Temmuz 2017
İNCE; “Aynı ideali paylaşan kardeşler topluluğuyuz” diyorlardı...15 Temmuz 2017
AKP ANKETİNDEN YÜRÜYÜŞE DESTEK...30 Haziran 2017
‘GÜBRE OLAYINI CHP’LİLER YAPMIŞ OLABİLİR’29 Haziran 2017
14. GÜN...28 Haziran 2017
HEDEF İSTANBUL22 Haziran 2017
GÜN...19 Haziran 2017
TBMM, 15 TEMMUZA KADAR ARA VERECEK18 Haziran 2017
YOLLAR YÜRÜMEKLE AŞINIR18 Haziran 2017
YÜRÜMEK FAKRU ZARURET… 15 Haziran 2017
ADALET YÜRÜYÜŞÜ BAŞLADI...15 Haziran 2017
"Terör Bitecek Dediler, Terör Başladı..."13 Haziran 2017
KATAR; ASIL HEDEF BİZİZ?08 Haziran 2017
Katar Tezkeresi TBMM’den Geçti...08 Haziran 2017
KILIÇDAROĞLU; "1 MİLYON 600 BİN İŞÇİ, SESSİZ KALIYOR"05 Haziran 2017
GEZİ'NİN 4. YILI...02 Haziran 2017
15 TEMMUZ BİLANÇOSU; 50 BİN TUTUKLAMA...29 Mayıs 2017
CHP'DEN "19 MAYIS" UYARISI...18 Mayıs 2017
TEDBİRLİ DİSİPLİN08 Mayıs 2017
AKP'DE DEVİR TESLİM GÜNÜ...02 Mayıs 2017
ERDOĞAN AKSU YAZDI; REFERANDUM: ANALİZ, KATALİZ, KATALİZATÖR…23 Nisan 2017
ESENLER VE İSTANBUL'DA REFERANDUM SONUÇLARI18 Nisan 2017
ARTIK İKİ TÜRKİYE VAR…17 Nisan 2017
YSK'DAN AÇIKLAMA17 Nisan 2017
CHP İSTANBUL 35 İLÇE SONUCUNA İTİRAZ ETTİ...17 Nisan 2017
KILIÇDAROĞLU; HALKIN EN AZ %50'Sİ HAYIR DEDİ...17 Nisan 2017
SON ANKET ARAŞTIRMASI14 Nisan 2017
HAYIRLI DÜŞÜŞ…12 Nisan 2017
TDH; "ÜLKEMİZ İÇİN HAYIR DİYORUZ..."12 Nisan 2017
ERDOĞDU; BAŞKANLIK VARSA ÖZGÜRLÜK YOK, HUKUK YOK...11 Nisan 2017
DİNDAR; “BELEDİYEMİZİN BORCU 170.622.627 TL…” 07 Nisan 2017
DİDEM ENGİN'DEN NEZAKET DERSİ...07 Nisan 2017
REFERANDUM İÇİN SON ANKET05 Nisan 2017
HAYIRCILAR; “AYŞENUR ABLA’YA HİÇ YAKIŞMADI…”30 Mart 2017
CHP ESENLER HAYIRA ÇALIŞIYOR30 Mart 2017
CUMHURBAŞKANI PAZAR GÜNÜ ESENLER'DE...24 Mart 2017
KIRMIZI; “TÜM BASKILARA RAĞMEN HAYIR KAZANACAK”20 Mart 2017
CHP ESENLER BASIN AÇIKLAMASI; “BELEDİYE BAŞKANI’NIN ANLATIMI GERÇEK DIŞIDIR…”16 Mart 2017
ERDOĞAN AKSU YAZDI; ROTTERDAM BELEDİYE BAŞKANI 14 Mart 2017
KILIÇDAROĞLU KARADENİZLİLERLE BULUŞTU...14 Mart 2017
DİPLOMASİ SANATI…13 Mart 2017
TEKİN VE BERBEROĞLU'NDAN HAYIR LOKMASI 06 Mart 2017
ESENLER CHP'YE ANTİDEMOKRATİK UYGULAMA...05 Mart 2017
ERDOĞAN AKSU; KIRILMA NOKTASI 27 Şubat 2017
SEÇMEN LİSTELERİ MUHTARLIKLARDA ASKIDA...21 Şubat 2017
“HAYIR” DİYENLER BULUŞUYOR…17 Şubat 2017
CHP ESENLER HAYIR İÇİN MUHTARLAR İLE BULUŞTU…13 Şubat 2017
MEMLEKET HAYRA DURDU…13 Şubat 2017
REFERANDUM TAKVİMİ PERŞEMBEYE AÇIKLANIYOR...13 Şubat 2017
CHP ESENLER “HAYIR” İÇİN TOPLANDI…13 Şubat 2017
ERDOĞAN AKSU; TÜCCAR SİYASETİ VE FON… 07 Şubat 2017
CAHİLLİK VE GAFLET… 27 Ocak 2017
CHP İSTANBUL SOL KANAT, “DİKTATÖRLÜĞE GEÇİT VERMEYECEK”24 Ocak 2017
TÜRKİYE BU REJİM DEĞİŞİKLİĞİNİ KALDIRAMAZ...21 Ocak 2017
İNCE; "FERMAN VARSA DADALOĞLU DA VAR"19 Ocak 2017
Anayasa Değişiklik Teklifinde İkinci Tur16 Ocak 2017
SİYASETİN SİHRİ; DOLAR…16 Ocak 2017
Belediye Başkanı İlçe Başkanlarıyla Buluştu...12 Ocak 2017
REJİMİN OYLANACAĞI KRİTİK GÖRÜŞMELER BAŞLADI...09 Ocak 2017
MECLİSTE ÜST AKIL TARTIŞMASI...06 Ocak 2017
CHP'DEN OCAK AYINDA İKİ ÖNERGE...06 Ocak 2017
SÖZDE VE SAHTE AYDINLAR SUÇLU VE SORUMLUDUR…01 Ocak 2017
YÜKSEK TİCARET’TE ‘KOCASAKAL’ RÜZGÂRI…13 Aralık 2016
OĞUZHAN MÜFTÜOĞLU: TOPLUMDA SANILDIĞINDAN BÜYÜK TEPKİ VAR…12 Aralık 2016
2016 YILININ SON MECLİSİ...06 Aralık 2016
Kılıçdaroğlu; Şehitler için kanun teklifi vereceğiz...29 Kasım 2016
CHP PARTİ MECLİSİ BİLDİRİSİ…07 Kasım 2016
BAYKAL: ‘HUKUKİ DEĞİL, SİYASİ BİR KARARDIR’01 Kasım 2016
YALÇINKAYA; “BİR GÖZÜ İLE DOLAR DİĞERİYLE EURO GÖRENLER ELEŞTİRİLERİMİZİ GÖRMEDİLER…”22 Ekim 2016
FETTAH DİNDAR BAYRAMPAŞA MECLİSİNİ TERLETTİ...22 Ekim 2016
CHP ESENLER’DEN CUMHURİYET MEYDANI’NDA AŞURA İKRAMI…17 Ekim 2016
ABD İLE RUSYA ARASINDAKİ SALINCAK; TÜRKİYE13 Ekim 2016
ESENLER BELEDİYE MECLİSİ 3 EKİM’DE…30 Eylül 2016
“YARIN SEÇİM VARMIŞ GİBİ ÇALIŞMALIYIZ”25 Eylül 2016
12 EYLÜL FAŞİZMİ16 Eylül 2016
CHP Belediye Meclis üyelerinden 30 Ağustos mesajı...29 Ağustos 2016
OHAL NEDİR? NE KADAR SÜRE İLAN EDİLEBİLİR? TEDBİR VE YAPTIRIMLARI NEDİR?21 Temmuz 2016
NewYork Times: 15 Temmuz her türlü muhalifi bastırmak için kullanılıyor...19 Temmuz 2016
CHP’den Geri Dönüşüm Önergesi14 Temmuz 2016
“KILIÇDAROĞLU’NA MERMİ ATAN AKP’Lİ…”09 Haziran 2016
BİR KİŞİ ÖLÜRÜZ BİN KİŞİ GELİRİZ…09 Haziran 2016
CANPOLAT; FATİH SULTAN MEHMET VAKFI ARAZİLERİNE NE OLDU?30 Mayıs 2016
DOKUNULMAZLIK DA İLK TUR… 18 Mayıs 2016
ESENLER DEMOKRAT PARTİ İLÇE KONGRESİ… 05 Mayıs 2016
BAĞIMSIZ ADAYLIK DÜNYANIN EN ZOR İŞİ…27 Nisan 2016
23 NİSAN MECLİSİ...24 Nisan 2016
SAADET TEKSTİLİ DEĞERLENDİRDİ...19 Nisan 2016
DİNDAR; “BAYRAMPAŞA BELEDİYESİ’NİN BORCU 109.714767.92 TL.”12 Nisan 2016
BELEDİYE MECLİSİ 4 NİSAN'DA...01 Nisan 2016
İSTİKLAL, İSTANBUL VE…21 Mart 2016
AYDIN; “SIKMADIĞI ÜZÜMÜN ŞIRASINI İÇENE YAZIK…”18 Mart 2016
ÖĞÜT, SÖĞÜT VE BOMBA…16 Mart 2016
CHP’Lİ VEKİLLER CİZRE’DE İNCELEME YAPTI: SURİYE’DEN FARKSIZ… 05 Mart 2016
BU SON ZİYARETLER OLSUN, SİLİVRİ'YE DE SİLİVRİ'DEN DE…27 Şubat 2016
ZEKERİYA BEYAZ; “İSLAM İLERİ, MÜSLÜMANLAR GERİ…”18 Şubat 2016
CHP'DEN GÖKSUYA TEPKİ...12 Şubat 2016
ESENLER BELEDİYE MECLİSİ ŞUBAT OTURUMLARI YAPILDI...08 Şubat 2016
ERDOĞDU; “DEMOKRASİ GÖRÜNÜMLÜ FAŞİZM”01 Şubat 2016
CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ DİDEM ENGİN ESENLER’DEYDİ…01 Şubat 2016
CHP'DE MYK BELLİ OLDU...25 Ocak 2016
KOSOVA HER AN PATLAYABİLİR...25 Ocak 2016
GENÇ, VEDA ETTİ…22 Ocak 2016
CHP'NİN PARTİ MECLİSİ NETLEŞTİ...19 Ocak 2016
KILIÇDAROĞLU’NA JET SORUŞTURMA…18 Ocak 2016
ÜTEBAY, PARTİ MECLİSİ ÜYESİ OLDU…18 Ocak 2016
CHP’DE LİSTELER SAVAŞI SONUÇLANDI; 23 KİŞİ…18 Ocak 2016
KILIÇDAROĞLU 4. KEZ CHP GENEL BAŞKANI17 Ocak 2016
CHP'DE HAFTA SONU KURULTAY VAR...15 Ocak 2016
MASTÖB CHP’Nİ ZİYARET ETTİ...10 Ocak 2016
CHP İSTANBUL 'CEMAL CANPOLAT' DEDİ...27 Aralık 2015
ESENLER CHP’DE YÜRÜTME SEÇİLDİ…17 Aralık 2015
CHP'LİLER İSTANBUL İL KONGRESİNE KİLİTLENDİ...16 Aralık 2015
ERDAL EREN 16 YAŞINDA…15 Aralık 2015
İYİ KÖTÜ BİR KONGRE DAHA ATLATILDI…07 Aralık 2015
CHP İSTANBUL YENİLENDİ, YENİ BAŞKANLAR BELİRLENDİ...07 Aralık 2015
“BEN YERİNE BİZ ANLAYIŞI BENİMSENMEDİKÇE OLMAZ…“07 Aralık 2015
CHP ESENLER’DE KISMİ KOLLEKTİF LİSTE VE O LİSTENİN BAŞKAN ADAYI KAZANDI…07 Aralık 2015
ERDOĞAN AKSU; ÖZELEŞTİRİ KONGRESİ…05 Aralık 2015
SİYASETİN ER MEYDANI OLMAYINCA…30 Kasım 2015
GAZETECİLİK TUTUKLANDI...27 Kasım 2015
ŞU FAKİR İLÇENİN CİN KONGRECİLERİ…25 Kasım 2015
CHP'DEKİ SORUN; TEK BOYUTLULUK…24 Kasım 2015
CHP'DE OLAĞANÜSTÜ KURULTAY ÇABASI...20 Kasım 2015
DÜĞMEYE BASILDI, KOÇ DARBEDİLDİ…17 Kasım 2015
MECLİS 17 KASIM’DA TOPLANACAK…16 Kasım 2015
CHP'DE GEREKEN YAPILACAK...09 Kasım 2015
CHP OLAĞAN KURULTAYA GİDİYOR...05 Kasım 2015
MAHALLE MAHALLE ESENLER-SEÇİM…05 Kasım 2015
ESENLER’DE 7 HAZİRAN 1 KASIM FARKI…05 Kasım 2015
İSTANBUL’UN YENİ VEKİLLERİ…02 Kasım 2015
EŞBAŞKANLAR SEÇİMİ DEĞERLENDİRDİ...01 Kasım 2015
AKP SİLDİ, SÜPÜRDÜ...01 Kasım 2015
KILIÇDAROĞLU; "SALTANATI YIKACAĞIZ..."31 Ekim 2015
KARAYALÇIN ESENLER’DE…28 Ekim 2015
KILIÇDAROĞLU; "AKP TABANINDAN OY ALACAĞIZ..."28 Ekim 2015
BÖLÜKBAŞI; “NOKTA KADAR MENFAATE VİRGÜL GİBİ EĞİLMEM..”27 Ekim 2015
ERDOĞAN AKSU; "CHP İLELEBET YAŞAYACAKTIR…"26 Ekim 2015
TURNA; ” İKTİDAR, SEÇİMİN SESSİZ GEÇMESİ İÇİN TOPLUMU BİLEREK GERDİ…”23 Ekim 2015
BAYKAL; BU SEÇİM NORMAL OLMAYACAK, İKİ İHTİMAL VAR…21 Ekim 2015
AYHAN BÖLÜKBAŞI’NIN ADAYLIĞINDAN PARTİLER TEDİRGİN…21 Ekim 2015
AYHAN BÖLÜKBAŞI; "1 KASIM AKŞAMI BAĞIMSIZ MİLLETVEKİLİYİM..."15 Ekim 2015
KORKMAZCAN; "BİRLEŞEN VE ÜRETEN TÜRKİYE..."15 Ekim 2015
ŞAHİN; "ALLAH SEVMEDİĞİ YÖNETİCİLERE DALKAVUKLAR MUSALLAT EDER..."15 Ekim 2015
Esenler Ankara’daki Katliamı kınadı...15 Ekim 2015
“AKP’NİN OYU % 25…”13 Ekim 2015
SON ANKET; 7 HAZİRANA GÖRE AKP 12 VEKİL KAYBEDİYOR, CHP 8 VEKİL KAZANIYOR...06 Ekim 2015
YALÇINKAYA; ”ÇIKAR ÇEVRELERİ VE BİR KİŞİNİN MENFAATLERİNİ GÖZETEN AKP’YE OY VERMEYİN…”06 Ekim 2015
YAZARIMIZ MUHARREM EROL; LAFIMIZ ALEVİ SÜNNİ KARDEŞLİĞİNİ BOZANLARA…04 Ekim 2015
BÖLÜKBAŞI BAĞIMSIZ ADAY...29 Eylül 2015
İSTANBUL 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAY LİSTELERİ19 Eylül 2015
ERDOĞAN AKSU YAZDI; 12 EYLÜL TRENİNE BİNMEK…17 Eylül 2015
GÖRÜNTÜ 'AKP AZINLIK HÜKÜMETİ'04 Ağustos 2015
ANKETLERDEN ÇIKAN ERKEN SEÇİM YERİNE KOALİSYON...29 Temmuz 2015
MECLİS OLAĞANÜSTÜ TOPLANACAK...28 Temmuz 2015
ESENLER'DEKİ "OY FACİASI" BAKAN BOZKIR'I ÜZMÜŞ…14 Temmuz 2015
CHP’Lİ MECLİS ÜYESİ SAĞ'A YOL ORTASINDA SALDIRI…09 Temmuz 2015
"DİNSİZ BİR PARTİNİN İNANÇSIZ ADAMINI SEÇMEK" VEYA SEÇMEMEK...07 Temmuz 2015
ERDOĞAN AKSU; MUHALEFET İLK FIRSATI KAÇIRDI…01 Temmuz 2015
MECLİS BAŞKANI AKP’Lİ…01 Temmuz 2015
MUHALEFET MECLİS BAŞKANI ADAYLARINI BELİRLEDİ, BAYKAL ADAY...24 Haziran 2015
BÜYÜK MİLLET MECLİSİ AÇILDI…24 Haziran 2015
DEMİREL HAYATINI KAYBETTİ…17 Haziran 2015
CHP'DEN MANİFESTO...16 Haziran 2015
KOÇ OPERASYON GEÇİRDİ...12 Haziran 2015
ERDOĞAN ile BAYKAL GÖRÜŞTÜ…10 Haziran 2015
ERDOĞAN AKSU YAZDI; 7 HAZİRAN 2015, SEÇİM KİMYA BOZDU…10 Haziran 2015
AKP ESENLER’DE DÜŞÜŞE GEÇTİ; ON PUAN…09 Haziran 2015
İL İL, İSİM İSİM 550 MİLLETVEKİLİ...07 Haziran 2015
AKP İKTİDARDAN DÜŞTÜ...07 Haziran 2015
BAYRAMPAŞA'DA KORSAN AKP GAZETESİ...05 Haziran 2015
CHP OYLARI DAHA DA ARTABİLİR, AKP OYLARI DAHA DA DÜŞEBİLİR…03 Haziran 2015
RUBASAM PEHLİVANOĞLU’NU AĞIRLADI…26 Mayıs 2015
MECLİSE BİR ŞEYLER OLUYOR…26 Mayıs 2015
ESENLER CHP BÖLGE ADAYLARINI AĞIRLADI...25 Mayıs 2015
CHP’DEN “YÜZYILIN PROJESİ”…21 Mayıs 2015
CHP SOKAĞA TÜRKÜLERLE İNDİ…23 Nisan 2015
SİMÜLASYONLAR, KOALİSYON İŞARET EDİYOR…21 Nisan 2015
DİNDAR; “BU GİDİŞLE ÜÇ YIL SONRA BÜTÇE KADAR BORÇ YÜKÜ…”19 Nisan 2015
ESENLER’DE İKTİDAR PARTİSİ SOKAKTA, MUHALEFET PARTİSİ YOK…14 Nisan 2015
PEHLİVANOĞLU; “VEKÂLETİ VERİRSENİZ MECLİSTE DALGALANACAK BAYRAĞINIZ OLACAĞIM…”14 Nisan 2015
KILIÇDAROĞLU; "KORKMAYIN, YILMAYIN, SİNMEYİN..."11 Nisan 2015
11 PARTİ SEÇİME GİRMİYOR...08 Nisan 2015
7 HAZİRAN SEÇİM TAKVİMİ07 Nisan 2015
YSK SEÇMEN SAYISINI AÇIKLADI…07 Nisan 2015
PARTİLERİN OY PUSULASINDAKİ YERLERİ...04 Nisan 2015
İSTANBUL 1-2-3. BÖLGE ÖNSEÇİM TAM LİSTELERİ...31 Mart 2015
İSTANBUL CHP ÖNSEÇİMİNDE ÖRGÜT EMEKÇİSİ ADAY ADAYLARI ZORLANDI…30 Mart 2015
CEMAL KAYA, ESENLER CHP ÖNSEÇİMİNDE BİRİNCİ…30 Mart 2015
ERDOĞAN AKSU HABER; ŞİNASİ ÖKTEM, BİR BALKAN SEVDALISIDIR…25 Mart 2015
Öktem: Haklarınızın savunucusu olmaya devam edeceğim...24 Mart 2015
ÖKTEM; “GENEL BAŞKANIMIZIN BU KARARINI ALKIŞLIYORUM…”21 Mart 2015
HALAMAN, SEÇİLİRSE MAAŞINI KIZ ÇOCUKLARIN EĞİTİMİNE HARCAYACAK…20 Mart 2015
BEYSÜLEN, KONTENJAN DEĞİL ÖNSEÇİM DEDİ…21 Mart 2015
CEMAL KAYA; “ESENLER ÖRGÜTÜMÜZÜ BİRLİKTELİK YEMEĞİMİZE BEKLİYORUZ…”21 Mart 2015
ŞİNASİ ÖKTEM; “İSTANBUL'DA ALMAMIZ GEREKEN OY YÜZDE 45”20 Mart 2015
YÖK TÜRKEL’İ İKİNCİ SIRAYA KOYDU…20 Mart 2015
ÖKTEM; “TC’Yİ AŞ’YE ÇEVİRMEK İSTEYENLER TARİH OKUSUNLAR…”17 Mart 2015
16 MART TOPLUM VİCDANINI KANATAN BİR DAVADIR..16 Mart 2015
CHP’NİN 29 MARTTA ÖNSEÇİM YAPACAĞI OKULLAR…18 Mart 2015
ADAY ADAYI HASAN TOKSÖZ, CHP ESENLER’İ ZİYARET ETTİ… 16 Mart 2015
CHP İSTANBUL ÖNSEÇİM SIRA NUMARALARI KESİNLEŞTİ…14 Mart 2015
BASIN EMEKÇİSİ ÇİĞDEM ANAD 2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI…12 Mart 2015
ESENLER DAYANIŞMA GECESİ BAKIRKÖY’DEYDİ…10 Mart 2015
CEMAL KAYA’YI ADD ÜYELERİ ZİYARET ETTİ…09 Mart 2015
ÖZDEN, BAYRAMPAŞALILARA KAHVALTI VERDİ…09 Mart 2015
CHP 2. BÖLGE ÖNSEÇİME HAZIRLANIYOR…07 Mart 2015
KARTALKANAT, YEREL BASINLA BİR ARAYA GELDİ…07 Mart 2015
3. BÖLGE ADAY ADAYLARI BAKIRKÖY GECESİNDEYDİ…04 Mart 2015
ÖKTEM; “EGEMENLİĞİN KAYNAĞI HALKTIR”…04 Mart 2015
2. BÖLGE MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYLARI ESENLER’DE BULUŞTU…01 Mart 2015
ERDOĞAN AKSU; SİYASETTE BİR YEL ESER DİYE DİYE BEKLEMEK HİÇ OLMAZ… 28 Şubat 2015
KAYA, RESMİ ADAY ADAYLIK BAŞVURUSUNU YAPTI…27 Şubat 2015
ÖNDER SAV ANKARA 1. BÖLGEDEN ÖNSEÇİME GİRECEK…27 Şubat 2015
TIĞLI, 3. BÖLGE ADAY ADAYI…24 Şubat 2015
SEMİZ, AKP’DEN ESENLERLİ İKİNCİ ADAY…24 Şubat 2015
ŞİNASİ ÖKTEM 2. BÖLGE ADAY ADAYI…22 Şubat 2015
GENEL BAŞKANI SEÇEN ÖRGÜTÜMÜZ, MİLLETVEKİLİNİ DE SEÇER…17 Şubat 2015

KÖŞE YAZARLARI
ÜYE PANELİ
E-mail
Şifre
 
   
  Yeni Üye | Şifremi Unuttum
ARŞİV
..
SİZ DE YAZIN-YAYINLAYALIM!
HABERE DEĞER "ESENLER VE ÜLKE" YE DAİR KONULARI,GERÇEKLERİ,  
yerelgazeteci@hotmail.com,
esenlertime@hotmail.com,

E-MAİL ADRESLERİNDEN
GAZETEMİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ...
EN ÇOK OKUNAN
Video Galeri
EN ÇOK YORUMLANAN
FOTO GALERİ
RADYO

TAKVİM
BU GÜNKÜ GAZETELER
FACEBOOK-BEĞEN
HABERLER